جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تعداد بستری های روزانه کرونا در استان صعودی است، گفت: رعایت پروتکل ها همچنان زیر ۵۰ درصد بوده که نگران کننده است.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۷۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۰۰ بیمار طی شبانه روز گذشته شناسایی و بستری شدند، گفت: ۱۱۰ بیمار کرونایی نیز در شرایط و وضعیت بد قرار داشته و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه شهرهای رشت، لاهیجان، صومعه سرا، آستارا، تالش و انزلی بیشترین بیماران کرونایی را دارند، افزود: افزایش حضور مسافران و تردد در سطح استان سبب شده تا هر روز شاهد افزایش آمارهای کرونایی در گیلان باشیم.

وی با تأکید بر اینکه ادامه این روند می تواند شرایط استان را از وضعیت کنونی نیز خطرناک تر کند، اضافه کرد: متأسفانه پروتکل های بهداشتی نیز رعایت نمی شوند نوعی عادی انگاری نسبت به کرونا هم از سوی مسافران و هم شهروندان گیلانی شاهد هستیم.

موردی از کرونا لامبدا در گیلان شناسایی نشده است

دهنادی مقدم با اشاره به اینکه در حال حاضر مهم ترین تهدید برای استان حضور مسافران است، تصریح کرد: این روند می تواند تعداد بیماران بستری در گیلان را به بیش از ۱۰۰۰ نفر برساند.

وی با بیان اینکه به اندازه ویروس در سطح جامعه چرخش بیشتری داشته باشد احتمال بروز و ظهور ویروس های جهش یافته جدید نیز وجود خواهد داشت، افزود: احتمال افزایش سرعت سرایت و میزان کشندگی ویروس های نیز با چرخش بیشتر در سطح جامعه افزایش می یابد.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تاکنون گزارشی از شناسایی نوع جهش یافته جدید کرونا با نام لامبدا در استان نداشته ایم، گفت: شهروندان باید با دقت و جدیت بیشتری پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی به کمتر از ۵۰ درصد رسیده که بسیار نگران کننده است، اظهار کرد: نباید با سهل انگاری خود به انتقال ویروس کرونا کمک کنیم.

دهنادی مقدم تأکید کرد: در با پیدایش علائم سرما خوردگی به پزشک و مراکز جامع سلامت مراجعه کنند و در صورت مشکوک بودن به ابتلاء به کرونا باید خود قرنطینگی را انجام دهند.

وی ادامه داد: علاوه بر کودکان و سالمندان و بیماران زمینه ای، زنان باردار نیز از گروه های در معرض خطر محسوب می شوند که افزایش ابتلاء به کرونا در این گروه نیز در سطح استان مشاهده شده لذا باید با نهایت دقت و جدیت دستور العمل ها رعایت شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان