جستجوگر خبری شهرستان شفت

امام جمعه رشت به خشکسالی که مردم خوزستان و روستایی های غیور را دچار مشکل کرده اشاره و گیلان را با وجود منابع آبی دارای مشکل دانست و گفت: اینکه با تانکر به مردم روستا آب بدهند قابل تایید نبوده و مایع ...

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت الله رسولی فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت در مصلی این شهر با اشاره به سالروز تصویب قانون نکبت بار کاپیتولاسیون و تصویب آن توسط نمایندگان سست عنصر مجلس ملی که عزت را از مردم ایران گرفت، اظهار کرد: کاپیتولاسیون یعنی مصونیت قضایی آمریکایی در خصوص هر جنایتی نسبت به مردم ایران، به این صورت که سگ آمریکایی را به مردم ایران ترجیح می دادند. 

وی با بیان اینکه امروز هیچ نماینده ای در مجلس به حمایت از آمریکا سخن نمی گوید چرا که صدای مرگ بر آمریکای مردم و مجلس بلند می شود، افزود: انقلاب اسلامی به مردم عزت را برگرداند و اجازه نداد تا چنین مسائلی به عزت ملت ایران خدشه وارد کند. 

امام جمعه رشت با اشاره به عظمت ملت ایران در انقلاب اسلامی که با تلاش فراوان ملت ایران نصیب این کشور شده، گفت: این انقلاب به بهانه و یا به راحتی به دست نیامده که برخی ها فکر می کنند با بزک کردن عده ای در رسانه های آن طرفی ها، می توانند به اهداف استعمارگری خود برسند، بدانند که ملت ایران سربلند خواب های خیالی آن ها را به کابوس تبدیل می کنند. 

وی با گرامیداشت سالروز اقامه اولین نمازجمعه بعد از انقلاب، نماز جمعه را پتکی بر سر یاوه گویان و خاری در گلوی بدخواهان این ملت دانست و بیان کرد: رسانه های بدخواه ملت ایران اتفاقات در کشورهای دیگر از جمله سیل و زلزله و خسارات ناشی از آن را نمی بینند و بزرگ نمایی نمی کنند اما منتظر می مانند تا کوچکترین اتفاق در ایران را بزرگ نمایی و مردم را ناامید کنند. 

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه نماز جمعه اجتماع هفتگی مسلمانان بوده و مردم در نمازجمعه مطالب دینی را استماع کرده که این استماع مایه نورانی شدن دل است، تصریح کرد: نمازجمعه ایجاد رعب در دل دشمنان و محل بندگی جمعی بندگان خدا است و بستر ساز حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) بوده لذا باید قدر نماز جمعه که یادگارامام (ره) و خون شهداست را دانست. 

خطیب جمعه رشت با اشاره به عید غدیر در هفته پیش رو افزود: عید ولایت بزرگترین عید مسلمانان است و اگر مردم از فضیلت این عید بدانند به ذکر و دعا پرداخته و با تاسی از امام علی (ع) مسیر سعادت و عاقبت بخیری را طلب می کنند. 

وی به خشکسالی که مردم خوزستان و روستایی های غیور را دچار مشکل کرده اشاره و گیلان را با وجود منابع آبی دارای مشکل دانست و افزود: اینکه با تانکر به مردم روستا آب بدهند قابل تایید نبوده و مایع ناراحتی است چرا باید مسئولان کم کاری کنند و بعد از گذشت چندین سال با تانکر به مردم روستا آب داده شود؟! 

فلاحتی با اشاره به بسیج، ارتش و سپاه برای رفع مشکلات مردم خوزستان گفت: مردم این دیار در راه دفاع از میهن و انقلاب شهدای زیادی را تقدیم کردند و نباید بعد از گذشت این همه سال هنوز با کمبود آب مواجه شده و با تانکر آن ها برسد این کم کاری مسئولین به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. 

امام جمعه رشت با اشاره به ارسال تانکر آب هدیه مردم استان گیلان به استان هایی که دچار مشکل تنش آبی شدند، افزود: امیدواریم با ارائه برنامه های ویژه مشکلات هم وطنان عزیز برطرف شده و دیگر شاهد چنین کم کاری هایی نباشیم. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان