جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به نقش مهم نماز جمعه در تقویت انسجام و وحدت ملی، گفت: توجه به مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از کارکردهای نماز جمعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ولی عادلی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته رشت به سالروز اقامه نخستین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: نماز جمعه محور وحدت در جامعه اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به شعار امسال برنامه های ستاد بزرگداشت سالروز اقامه نماز جمعه، افزود: «همیشه انقلابی و همیشه مردمی» شعار برگزیده برای برنامه های امسال است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه برنامه ها امسال در سه سطح کشوری و استانی و شهری برگزار می شود، گفت: بازخوانی هویت نماز جمعه، تبیین حضور مردم در نماز جمعه، تشریح خدمات و دستاوردهای نماز جمعه از مهم تری اهدافی است که ستاد در بزرگداشت سالروز اقامه نماز دنبال می کند.

وی به پیوند میان ائمه جمعه و رهبر انقلاب اشاره و با بیان اینکه امام جمعه به واسطه جایگاه معنوی خود در میان مردم از جایگاه و اهمیتی خاصی برخوردار بوده است، ادامه داد: اقامه نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب یکی از برکات و دستاوردهای مهم بود.

حجت الاسلام عادلی با بیان اینکه انقلاب زمینه احیای دوباره نماز جمعه در ایران را فراهم کرد، اضافه کرد: توجه به مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از مهم ترین کارکردهای نماز جمعه محسوب می شود.

وی با تأکید بر اینکه نمازجمعه و خطبه های آن فرصت مهم فرهنگی در کشور است، گفت: با طرح مسائل مهم کشور در حوزه های فرهنگی و اجتماعی از طریق نماز جمعه زمینه توجه مردم و مسئولان به این بخش ها فراهم می شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به اینکه باید تلاش شود تا از طریق نماز جمعه بر دانش دینی مردم نسبت به مسائل افزوده شود، افزود: همچنین می توانیم از ظرفیت های نماز جمعه برای مقابله با هجمه های دشمن نسبت به مسائل فرهنگی استفاده شود.

وی، افزایش انسجام و وحدت ملی، نظارت بر عملکرد مسئولان و پشتیبانی از قانون، حمایت از نهادهای انقلابی، تقویت مشارکت سیاسی مردم و اهمیت به نقش مردم در نماز جمعه از کارکردهای مهم نماز جمعه اعلام کرد.

عادلی با تأکید بر برنامه محور بودن ستاد نماز جمعه، افزود: ائمه جمعه در اجرای برنامه های فرهنگی از اعمال سلیقه شخصی پرهیز می کنند.

وی با اشاره به شناسایی ۱۴ موضوع فرهنگی و آسیب اجتماعی در سطح استان و تهیه و تدوین برنامه برای این مسائل، ادامه داد: در حوزه مشکلات و مسائل اجتماعی همانند آسیب هایی که متوجه خانواده ها است نیز برنامه تهیه و تدوین و موضوعات احصا شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان