جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با هشدار نسبت به احتمال سه رقمی شدن تعداد بستری های کرونایی در استان، گفت: رشت و لاهیجان بیشترین تعداد بیمار بستری را دارند.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بستری بودن بیش از ۷۰۰ بیمار کرونایی در گیلان، بیان کرد: طی شبانه روز گذشته ۱۴۲ بیمار جدید شناسایی و بستری شدند و در مجموع ۱۰۲ بیمار نیز بد حال و در بخش مراقبت های ویژه هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه رشت و لاهیجان بیشترین تعداد بیماران کرونایی را دارند، افزود: اگر مسافرت ها به گیلان افزایش یابد تعداد بیماران کرونایی استان به بیش از ۱۰۰۰ نفر می رسد.

وی اضافه کرد: مسافرانی که از جنوب و مرکز کشور به گیلان سفر می کنند ویروس های جهش یافته را به استان منتقل کرده که بسیار خطرناک است.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به شیوع نوع جدید ویروس کرونا، بیان کرد: این ویروس دلتا نام دارد که قدرت سرایت و کشندگی آن نیز بالا است.

دهنادی سهل انگاری در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی را فاجعه آمیز دانست و گفت: افراد باید به محض مشاهده علائم سرماخوردگی به پزشک مراجعه کنند و پس از کسب اطمینان از ابتلاء به کرونا، ایزوله شوند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان