جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عملکرد دستگاه های نظارتی بر بازار سیمان، گفت: ۳۵ درصد از قیمت سیمان کاذب و مربوط به دلالی و هزینه های حمل و نقل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد دنیامالی شامگاه پنج شنبه در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به ضرورت ساخت یک میلیون مسکن در کشور، اظهار کرد: ادغام وزارت راه و مسکن به ضرر حوزه مسکن بود و مجلس به دنبال آن است که از طریق کار کارشناسی، وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن را به صورت مستقل ایجاد کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص تولید سیمان نداریم، ادامه داد: مشکل بزرگ بازار مسکن مربوط به سفته بازی و دلالی است و مسیر رسیدن سیمان به دست مصرف کننده دچار مشکل است.

وی با انتقاد از عملکرد دستگاه های نظارتی بر بازار سیمان، اضافه کرد: ۳۵ درصد از قیمت سیمان کاذب و مربوط به دلالی و هزینه های حمل و نقل می شود.

دنیامالی با اشاره به خشک شدن بخش عظیمی از تالاب انزلی، عنوان کرد: در بالاترین سطح عقب نشینی خزر هستیم و دریا پیشروی دارد و رسوبات موجود در تالاب نیز دیگر خطری است که حیات تالاب انزلی را تهدید می کند و نیازمند یک اقدام ملی جهت احیای آن هستیم.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس افزود: وزارت نیرو حد تالاب انزلی را به ۲۵ هزار هکتار افزایش داده بود که این کار غیرعلمی است لذا توافق شد در گام نخست حدود ۲ هزار هکتار شامل طرح های هادی روستایی و طرح جامع شهری از حد بستر تالاب خارج شود.

دنیامالی اقدامات اداره کل محیط زیست گیلان در خصوص جمع آوری سنبل آبی را ناکافی خواند و بیان کرد: صاحبنظران معتقدند مبارزه مکانیکی با سنبل آبی راهکار مناسبی نبوده و باید به مبارزه بیولوژیک روی آورد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان