جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان گفت: نماز جمعه فردا اول مرداد در تمام شهرستان های استان گیلان با رنگ بندی قرمز، نارنجی و زرد کرونایی اقامه می شود.

حجت الاسلام ولی الله عادلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ادامه همکاری با ستاد مبارزه با ویروس کرونا و بر اساس ابلاغیه وزیر کشور نماز جمعه فردا در شهرهای قرمز گیلان در فضای باز با پذیرش ۷۰ نفر و در شهرهای نارنجی در فضای باز با پذیرش ۱۰۰ نفر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و در شهرهای زرد نیز با رعایت توصیه های بهداشتی برگزار خواهد شد. 

بر اساس این ابلاغیه نماز جمعه فردا در رشت به امامت آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در مصلی امام خمینی "ره" این شهر برگزار می شود.

برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ضروریست تا نمازگزاران توصیه های بهداشتی شامل استفاده از ماسک و قاصله فیزیکی را رعایت کنند ضمن اینکه مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.

هم اکنون ۷۰۶ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند که طی یک هفته اخیر افزون بر ۶۰ درصد افزایش یافته است.

طی یک هفته اخیر تعداد شهرستان های قرمز و نارنجی کرونایی گیلان نیز افزایش و تعداد شهرستان های زرد در این استان کاهش یافته است و هم اکنون از ۱۷ شهرستان گیلان، ۱۳ شهرستان قرمز، سه شهرستان نارنجی و تنها یک شهرستان زرد است این در حالیست که هفته گذشته تنها ۶ شهرستان در این استان قرمز بودند.

 بر این استان هم اکنون شهرستان های رشت، خمام، رودسر، رودبار، بندرانزلی، آستارا، سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، شفت، رضوانشهر و تالش در رنگ بندی پرخطر کرونایی "قرمز" قرار دارند، لنگرود، ماسال و فومن نارنجی و تنها شهرستان املش زرد است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان