جستجوگر خبری شهرستان شفت

سپاه قدس گیلان با همکاری خیرین و مردم ولایتمدار این استان ۱۴۳ کانتینر آب و ۵۰ هزار آب معدنی یک و نیم لیتری به استان خوزستان ارسال کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، خوزستان را همگان استانی با فداکاری های جوانانش در دوران دفاع مقدس و حفاظت، با محمد جهان آرایش و آن شجاعت بی نظیر در خونین شهر و با شلمچه و کربلای پنجش به یاد می آورند.

با شنیدن نام خوزستان ذهن ناخودآگاه به سمت چاه های عظیم نفت و پالایشگاه های متعدد می رود ولی علیرغم اینکه بخش اعظمی از اقتصاد کشور توسط استان خوزستان تأمین می شود ولی همواره این استان شاهد کمبود امکانات زیرساختی و رفاهی بوده است.

بهار سال جدید در خوزستان با گرمای شدید، دمای ۵۰ درجه و رطوبت بیش از ۸۰ درصد آغاز و هشدارهای هواشناسی در پی وقوع خشکسالی و تنش آبی، خبر از وقوع یک بحران جدید در استان می داد.

در روزهای نخست سال جدید که مردم در حال گشت وگذار در کشور و استان های شمالی بودند، تصاویر تأسف برانگیز تشنگی مردم روستایی، نخشک شدن زمین های کشاورزی، تلف شدن دام مردم و مرگ آبزیان تالاب های استان براثر کاهش شدید آب رودها دل هر انسانی را آزرده خاطر می کرد.

بعد از دیدن تصاویر و بحران آب در خوزستان مردم در انتظار حل این مشکل توسط مسؤولان بودند ولی کدام مسؤولان؟

هرچه به روزهای ابتدایی تابستان نزدیک می شدیم صدای العطشان مردم خوزستان بلند تر و سپس صدای فعالان محیط زیست هم به صدا درآمد زیرا تعداد بسیار زیادی از دام ها در این گرمای شدید در حال تلف شدن بودند.

وقتی تصاویر خوزستان و آن تانکرهای کوچک خالی از آب را می دیدم با خود گفتم آری کربلا، عاشورا و تشنگی دیگر در راه است، هرچه بیشتر  فکر می کردم سؤالات زیادی در ذهنم پیش می آمد زیرا مگر می شود کوه زاگرس، رود کرخه، کارون و فرات در کنارت باشند ولی تو دغدغه ات آب شود.

با دیدن اتفاقات خوزستان به یاد بحران سیل خوزستان و حاج قاسم سلیمانی و آن دستور تاریخی اش در خصوص احداث موکب های اربعین در آن استان افتادم که چگونه سردار دل ها پا به پای مردم تا آخرین روز برای حل مشکل مردم تلاش می کرد که ناگهان پیامکی به گوشی من ارسال شد.

شما دعوتید به مراسم ارسال ۲۰۰ کانتینر آب توسط سپاه قدس گیلان به مناطق خوزستان، آری درست است حاج قاسم نیست و سبز پوشان سپاه پاسداران و سپاه قدس گیلان مثل سیل قمیشان و زلزله کرمانشاه پای کار هستند.

در دوران دفاع مقدس سپاه قدس گیلان و مردم و بسیجیان دیار میرزا با حضور خود در مناطق عملیاتی خوزستان حماسه ها آفریده و جزیره مجنون و وجود هشت هزار شهید، خود تداعی کننده این میزان از فداکاری است.

مردم گیلان در دوران های مختلف و در تمامی بحران ها چه در سیل خوزستان، مازندران و گلستان و چه در زلزله کرمانشاه همواره نقش تأییدکننده ای داشتند زیرا آنان آموختند بنی آدم اعضای یک دیگرند.

ولی در کنار مردم این سبز پوشان سپاه قدس گیلان بودند که در طول ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی تفکر جهادی را سرلوحه فعالیت ها قرار داده و پس از دوران هشت ساله دفاع مقدس، دلاور مردان سپاه پاسداران در همه عرصه های نظامی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی ازجمله محرومیت زدایی حضوری مؤثری داشته اند.

وقتی صبح امروز برای تهیه خبر به پل عراق رشت رفتم با صحنه ای عجیب مواجه شدم  آن وجود کانتینرهای بی شمار آب و حضور و نقش مؤثر مردم و خیرین در تهیه این میزان از آب بوده است .
 

با دیدن این صحنه ها برای منی که فقط دلاوری های جوانان گیلانی در دوران دفاع مقدس را شنیده بودم تداعی کننده آن روزهای سخت بود.

به محض دیدن فرمانده سپاه قدس گیلان به سراغ او رفته تا گفت وگویی با او کنم، به گفته سردار محمد عبدالله پور مردم خوزستان دین و وفا خود را به جمهوری اسلامی ثابت کرده و لایق ارائه بهترین خدمات هستند.

فرمانده سپاه قدس گیلان می گوید وقتی مردم گیلان خبر مشکلات آب در خوزستان عزیز را شنیدند پای کار آمده و کمک بی شائبه ای را تاکنون به مردم این استان عزیز ارسال کردند.

یکی از عمده مشکلات و مردم خوزستان در این روزهای گرم سال مشکل آب بوده و به این دلیل فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستور ارسال کانتر های بزرگ آب را به خوزستان داده و بر همین اساس و طبق گفته های عبدالله پور با همکاری سپاه و بسیج ۱۴۳ کانتینر آب ثابت و ۵۰ هزار آب معدنی یک و نیم لیتری در مرحله اول به استان خوزستان ارسال شده است.

آری، سبز پوشان سپاه پاسداران همواره و در تمامی بحران ها پای کار بوده و مردم گیلان در مرحله اول هدیه خود را به استان وفادار خوزستان ارسال کردند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان