جستجوگر خبری شهرستان شفت

میزان حجم ورودی احتمالی مسافر به گیلان منجر به ایجاد نگرانی در بین مردم این استان و کادر درمان شده است زیرا سوغاتی مسافر به استان های شمالی در این مدت تنها کرونا بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کشور بعد از عبور از چهار پیک کرونا در حال رسیدن به شرایط استیبل بود که تغییر ژن دوباره کووید ۱۹ تمام معادلات وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت را بر هم زده و گونه دلتا کرونا ویروس باعث آغاز موج جدیدی از این ویروس در سرتاسر جهان شد.

در گونه جدید کرونا ویروس (دلتا) میزان سرایت و مرگ ومیر چندین برابر شده و تمامی هشدارهای مسؤولان وزارت بهداشت به واقعیت پیوسته و به دلیل اوضاع نگران کننده نرخ ابتلا و روند گسترش بیماری محدودیت های تازه ای در سراسر کشور اجرایی شده است.

بعد از گسترش سریع و افزایش تعداد شهرهای قرمز در کشور ستاد ملی مبارزه و مدیریت کرونا تصمیمات جدیدی را به مانند سابق اتخاذ و به منظور  کاهش هزینه های مدیریت پیک پنجم کرونا سختگیری بیشتر و در تردد بین شهرستان ها را ممنوع و در اقدامی جدید تعطیلی تقریباً یک هفته ای را برای دو کلان شهر تهران و کرج اعلام کرد.

در اغلب کشورهای درگیر با کرونا ویروس تعطیلی چندروزه شهرها بسیار به کنترل کرونا کمک می کند ولی این تصمیم اگرچه می تواند کمی شرایط را به حالت عادی برگرداند ولی  همه مشکلات را رفع نمی کند، زیرا اعمال این گونه از محدودیت ها شامل جابه جایی مسافر با استفاده از وسایل نقلیه عمومی نبوده  و در همان ساعات اولیه اعلام تعطیلی تمام بلیت های اتوبوس، قطار و بعضاً خطوط هوایی خریداری شده که جای بسیار نگرانی دارد.

بعد از اعمال محدودیت های کرونایی و تعطیلی کلانشهر تهران، موج عجیبی از مسافر راهی جاده های شمال از جمله گیلان و مازندران شده که همین امر سؤالاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

مهم ترین سؤال مردم از ستاد ملی مبارزه با کرونا این است که چرا دولت اجازه خروج خودروهای بومی از کلانشهر تهران را داده، برخی از کارشناسان معتقدند بهترین راهکار این بود که در این دوره محدودیت های جدید حتی وسایل نقلیه عمومی را هم تعطیل و یا از ورود مسافر به گیلان جلوگیری به عمل می آمد تا از هرگونه جابه جایی جمعیت جلوگیری می شد تا از تجمع خانوادگی هم ممانعت به عمل آید.

میزان حجم ورودی احتمالی مسافر به گیلان منجر به ایجاد نگرانی در بین مردم این  استان و کادر  درمان شده زیرا سوغاتی مسافر به استان های شمالی در این مدت ناقلانی بوده یا کرونا خود کرونا گرفته و یا کرونا را به دیگران انتقال دادند، چون به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  ویروس دلتا در حال پیش روی در این استان است.

آبتین حیدرزاده از ورود مسافران به گیلان  گله مند است و می گوید متأسفانه تعداد زیادی از مسافران به عنوان بیماران کرونایی بدحال در بیمارستان های گیلان بستری هستند که قطعاً خود عاملی بر گسترش کرونا ویروس در این استان هستند.

در حالی مردم با بی خیالی محض در حال ورود به گیلان هستند که در  ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۰ نفر  بیمار کرونایی شناسایی شده و تعداد بیماران مبتلابه کووید ۱۹ به ۶۳۳ نفر رسیده است.

نکته قابل تأمل فوت پنج بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته و همچنین بستری شدن  ۱۱۹ بیمار کرونایی، به دلیل وخامت حالشان در آی سی یو بوده است به این دلیل معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مردم می خواهد که جداً از سفر به استان گیلان خودداری کنند و اگر عازم سفر شده اند به شهر خود بازگردند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷/عنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان