جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - آیین پرفیض و معنوی دعای عرفه عصر امروز سه شنبه با حضور مردم خداجوی و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق مختلف استان گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم روح بخش و پرفیض دعای عرفه با حضور مردم مومن و خداجوی استان گیلان در مساجد، حسینه ها و بقاع متبرکه شاخص برگزار شد.

دعای پرفیض عرفه در بیش از ۵۵ نقطه استان گیلان  با رعایت توصیه های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا برگزار شد، ضمن اینکه این مراسم در رشت مرکز استان گیلان با حضور آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در مصلی امام خمینی "ره"برگزار شد.

دعای عرفه همچنین در گلزار شهدای رشت قرائت شد، مردم از قشرهای مختلف در روز   بخشش گناهان و اجابت دعا و  روز بریدن از خاک و پیوند با افلاک با شرکت در دعای معنوی عرفه، دست های خود را به سوی پروردگار بالا برده به راز و نیاز پرداختند و ضمن طلب مغفرت از درگاه خداوند برای بیماران و شفای آنان دعا کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان عصر روز سه شنبه با اشاره به برگزاری دعای عرفه در مناطق مختلف استان گفت: مراسم دعای عرفه با توجه به شرایط کرونایی و به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیشگیری انتشار ویروس کرونا در تمام مناطق استان به ویژه در فضای باز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سعید مهدوی نیایش و دعا را برای مواجهه با هر مشکلی موثر دانست و افزود:  طی یک سال اخیر مشاهده شده به برکت برگزاری محافل معنوی ، مومنان به یاری مردم آسیب دیده از کرونا شتافته اند.

وی با اشاره به اهمیت روز عرفه خاطر نشان کرد: عرفه روزی است که پروردگار درهای بخشش و رحمتش را بر روی بندگان می گشاید.

وی درباره قرائت دعای عرفه در روز عرفه بیان داشت: دعای عرفه دعایی منسوب به امام حسین (ع) است که بنابر روایات، آن حضرت در روز ۹ ذی الحجه "روز عرفه" در صحرای عرفات خوانده است، شیعیان این دعا را در روز عرفه و در صحرای عرفات و نیز در مساجد مناطق دیگر جهان می خوانند، این دعا، در بردارنده آموزه های عرفانی و عقیدتی است.

عرفه روز نیایش و مناجات با خالق هستی است ، زیرا در این روز درهای رحمت الهی بر روی همه بندگان به ویژه گنهکاران گشوده است. همه گنهکاران در این روز ، چشم امید خود را به خدایشان دوخته اند و از دنیا بریده و به خدا نزدیک می شوند.

در این روز دعا به استجابت نزدیک و هر ناامیدی، امیدوار بر در خانه الهی دست هایش را به دعا باز می کند. دعای امام حسین (ع) در روز عرفه از بی نظیرترین مناجات ها و دعاهایی است که در روز عرفه و در صحرای عرفات (در ۲۰ کیلومتری مکه) توسط امام حسین (ع) و همراهانش در بیرون خیمه ها خوانده شد.

عرفه نزد مسلمانان از روزهای پرفضیلت سال محسوب می شود و در منابع روایی اعمالی برای آن برشمرده اند که با فضیلت ترین آنها دعا و استغفار است.زیارت امام حسین(ع) و خواندن دعای عرفه نیز در این روز بسیار سفارش شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان