جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه مجموع بیماران کرونایی بستری استان به ۶۳۳ نفر رسیده است، گفت: ۵ نفر در شبانه روز گذشته فوت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در مقایسه با روزهای گذشته امروز تعداد بیماران بستری افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۳۳ بیمار کرونایی در مراکز درمانی گیلان بستری هستند، افزود: ۱۶۰ نفر از این افراد طی شبانه روز گذشته شناسایی و بستری شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر حال ۱۱۹ نفر از بیماران کرونایی وخیم بوده و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، ادامه داد: متأسفانه در شبانه روز گذشته ۵ نفر از هم استانی های خود را بر اثر این بیماری از دست داده ایم.

وی همچنین در ادامه به تعطیلات روزهای پایانی هفته و دو استان تهران و البرز اشاره و اضافه کرد: گزارش های دریافتی حاکی از افزایش ورود مسافران به استان گیلان دارد که این قطعاً در روزهای آینده زمینه را برای افزایش تعداد بیماران فراهم می کند.

حیدرزاده افزود: عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک در اماکن عمومی، حضور در دورهمی ها و تجمعات و تفرجگاه ها از مهم ترین دلایل افزایش بیماری کرونا و روند صعودی ابتلاها و بسترها در استان گیلان است.

وی با تأکید بر اینکه برای کنترل و مهار کرونا و کاهش آمارها نیازمند مشارکت شهروندان و اصناف هستیم، گفت: بارها از هموطنان خواسته ایم تا سفر به این استان را به زمان دیگری موکول کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: با توجه به سرعت سرایت کرونا دلتا همه باید پروتکل ها را رعایت کرده به ویژه از ماسک استفاده کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان