جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت _ ایرنا_ معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گیلان از ارایه تسهیلات بدون سود و کمک بلاعوض به زوج های نابارور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجتبی امیریان روز سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در رشت با بیان اینکه اجرای این برنامه کشوری در گیلان ویژه در نظرگرفتن شده، اظهار داشت زوج های نابارور برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه  https://1542.ir مراجعه کنند.

وی طرح به روستا برمی گردیم را از دیگر برنامه ها و طرح های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام استان گیلان عنوان و خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح اگر خانواده ها در حاشیه شهرهای گیلان به ۶۳ روستا هدف برگردند ستاد اجرایی با حمایت از آنان کسب و کار را مهیا می کند.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام استان گیلان در ادامه با اشاره به امضاء تفاهمنامه کشوری ستاد با استاندار گیلان در سال ۹۹ بیان داشت: در این تفاهمنامه ایجاد چهار هزار شغل خانگی در ۶۳ روستای هدف در شهرستان های صومعه سرا، شفت، تالش، رودبار، سیاهکل، لاهیجان و رشت از جمله موارد این تفاهمنامه است.

وی خاطر نشان کرد: ساخت ۴۱ باب مدرسه، ۵۲ واحد مسکونی برای خانواده های دو معلول تحت پوشش بهزیستی، ١٢ پروژه آبرسانی در روستاهای محروم و ساخت مسکن ملی در اقدام مشترک بین دولت و ستاد اجرایی به تعداد پنج هزار و هشت واحد مسکونی از دیگر موارد این تفاهمنامه است.

امیریان در ادامه سخنانش در نشست خبری با اشاره به توزیع  ۱۵۰ هزار بسته معیشتی توسط ستاد فرمان حضرت امام در گیلان اضافه کرد: بسته های معیشتی با شیوع ویروس کرونا و با اجرای رزمایش مواسات در پنج مرحله در استان گیلان توزیع شده است.

وی خاطر نشان کرد: توزیع ١١ هزار بسته لوازم التحریر ، ٢٠٠ سری جهیزیه و نزدیک ٣٠ هزار بسته معیشتی بین بیماران خاص و آسیب دیده از کرونا از دیگر اقدامات این ستاد در این مدت  است.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام استان گیلان بیان داشت: ضدعفونی معابر و حمایت از راه اندازی کارگاه های جهادی تولید ماسک ، شیلد و لباس ایزوله بیمارستانی از دیگر اقدامات این ستاد با شیوع ویروس کرونا در گیلان بوده است.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از استان های دارای کمترین نرخ زاد و ولد در کشور است .نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان