جستجوگر خبری شهرستان شفت

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام استان گیلان با اشاره به سفر رئیس کل این ستاد به گیلان و اجرای ۱۰ هزار طرح عمرانی محرومیت زدایی بااعتبار دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان گفت: ساخت پنج هزار و هشت مسکن ملی ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مجتبی امیریان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گیلان با اشاره به فعالیت های این ستاد در حوزه خدمت رسانی به مردم اظهار کرد: محرومیت زدایی، راه سازی، مسجدسازی، امور بهداشتی و کمک به محرومین ازجمله وظایف برجسته ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد برکت است.

وی با اشاره به مدیریت جهادی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای حضور به موقع و کمک به محرومان در مسائل مختلف ازجمله مقابله با کرونا گفت: از آغازین روزهای کرونا در گیلان مشکلات تهیه مواد ضدعفونی و بهداشتی مانند ماسک و شیلد، ستاد برای کاهش این موضوع وارد عمل شد و با ایجاد کارگاه های تولید ماسک و مواد ضدعفونی در این مسیر قدم برداشت.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گیلان با اشاره به فرمایشات مقام معظم مبنی بر اجرای رزمایش مواسات در بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونایی تصریح کرد: در پنج مرحله توزیع بسته معیشتی بالغ بر ۱۵۰ هزار بسته معیشتی و ۳۰ هزار بسته حمایتی بهداشتی توسط ستاد به افرادی که به واسطه کرونا دچار مشکل شده بودند تحویل داده شد.

امیریان با بیان اینکه ۲۰۰ سری جهیزیه برای خانواده های کم برخوردار در دوران کرونا تهیه و تحویل نوعروسان شد، افزود: ۱۱ هزار بسته لوازم تحریر نیز به خانواده های آسیب دیده از کرونا تهیه و تحویل داده شد.

وی با اشاره به فعالیت ارتباط گیری مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با دستگاه ها و فعالیت گروه های جهادی تصریح کرد: حضور رئیس کل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در گیلان بسترساز ایجاد تفاهم نامه برای اجرای ۱۰ هزار طرح عمرانی محرومیت زدایی بااعتبار دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و راه افتادن مشاغل خرد خانگی نیز در دستور کار قرار بگیرد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در گیلان با اشاره به وظایف بنیاد برکت که به دستور رهبر انقلاب آغاز به کار کرد، افزود: ساخت مدارس در مناطق روستایی و محروم، راه اندازی طرح های اقتصادی در مناطق محروم با محوریت اشتغال زایی و انجام طرح های زیربنایی مانند راه سازی، احداث خانه محرومین، تأمین آب، برق، مسجد و اجرای طرح های کشاورزی ازجمله فعالیت های این بنیاد است.

امیریان با اشاره به اجرای ۱۵ طرح اقتصادی با مشارکت کارآفرینان و چهار هزار شغل خانگی در هفت روستای هدف تصریح کرد: ستاد اجرایی تسهیلگرانی دارد که ظرفیت های مناطق را برای اشتغال شناسایی و بیش از سه سال در کنارشان می مانند تا در طول سه سال تأمین مواد اولیه رفع و موانع احتمالی برطرف شود.

وی با اشاره به ساخت ۴۱ مدرسه، تکمیل ۱۶ مسجد، ۱۶ خانه عالم و ۱۳ پروژه آب رسانی به مناطق محروم گفت: ساخت مسکن ملی با تفاهم دولت و ستاد اجرایی پنج هزار و هشت واحد مسکونی در گیلان ساخته می شود تا کسانی که تاکنون دارای خانه نشده بودند صاحب خانه شوند.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در گیلان با اشاره به ظرفیت های داروسازی ستاد اجرای فرمان امام(ره) بیان کرد: با تلاش ویژه خود تحریم داروی دشمنان را شکست داده و به ساخت داروهای تحریمی پرداختند، سبحان دارو و سبحان اکولوژی قرارگاه مهم مبارزه با غرب تلقی شده و با تکیه بر توان جوانان و اتکا به نبوغ علمی آنان این نیازمندی ها برطرف شود.

امیریان با اشاره به تسهیلات ایجادشده توسط این ستاد برای درمان زوجین نابارور تصریح کرد: خانواده ها می توانند با ثبت نام در سایت ir۱۵۴۲. از تسهیلات درمانی زوج های نابارور بهره مند شوند این طرح اگرچه در کل کشور اجرا می شود اما در گیلان به عنوان پیرترین استان به طور ویژه موردتوجه قرارگرفته است.

وی با اشاره به طرح بازگشت به روستا نسبت به افرادی که در حاشیه شهر زندگی می کنند و ایجاد تسهیلات شغلی برای آن ها در روستاها گفت: یکی از طرح های مهم بنیاد برکت طرح «به روستا برمی گردیم» است که از حاشیه شهر اگر به روستاهای هدف برگردند امکان کسب وکار را برای آن ها فراهم است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان