جستجوگر خبری شهرستان شفت

در پی استقرار جریانات هوایی گرم و شرجی در استان گیلان، ایستگاه های هواشناسی منجیل را گرم ترین نقطه بین ایستگاه های به ثبت رساندند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار هوای گرم و مرطوب در منطقه گیلان است و به گفته هواشناسی تا اواخر هفته هوای استان غالباً صاف، گاهی با افزایش ابر و وزش باد و همچنین روند افزایش دما مورد انتظار است.

آن طور که محمد دادرس، هواشناسی گیلان اعلام رده، طی ۷۲ ساعت آینده به ویژه برای ساعات بعدازظهر و غروب با توجه به شکل گیری ناپایداری های محلی و همرفتی، شرایط برای رشد ابر و وقوع پدیده رگبار موقتی رعدوبرق و احتمال تگرگ به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها در مواقعی شدید دور از انتظار نیست.

روز گذشته نیز استان گیلان یکی از گرم ترین روزهای سال خود را پشت سر گذاشت به گونه ای که منجیل یکی از جنوبی ترین مناطق استان گیلان با دمای حدود ۳۹ درجه ای همراه بود.

کمترین دمای روز گذشته را منطقه اسبه وونی در شهرستان تالش به خود اختصاص داد. ایستگاه هواشناسی در آن منطقه برای روز گذشته دمای حدود ۲۶ درجه ای را تجربه کرد.

طبق گزارشی که هواشناسی گیلان منتشر کرده، بیشینه دمای اتفاق افتاده و ثبت شده در ایستگاه های هواشناسی استان گیلان طی روز گذشته برای رودبار ۳۷.۲، سیاهکل ۳۶.۶، صومعه سرا ۳۶.۵، فومن ۳۶، رشت ۳۵.۳، آستانه اشرفیه ۳۴.۸، پره سر ۳۴.۱، فرودگاه ۳۴، لاهیجان ۳۳.۹، املش ۳۳.۴، بندرانزلی ۳۳.۳، بندرکیاشهر ۳۲.۹، رودسر ۳۲.۸، بندر آستارا ۳۲.۷، تالش ۳۲.۶، رضوانشهر ۳۱.۷، ماسوله ۳۰.۴ ، جیرنده ۲۹.۱ و دیلمان ۲۸.۹ به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان