جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به بهره مندی دو هزار و ۸۰ روستای این استان از نعمت گاز طبیعی گفت: روند گازرسانی به سراسر استان همچنان ادامه دارد و طرح گازرسانی به ۶۲ روستای سخت گذر و کوهستانی گیلان بر ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حسین اکبر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گاز یکی از نیازهای اساسی مردم در جامعه است، اظهار کرد: یکی از اهداف دولت در طی این هشت سال افزایش مشترکین گاز در کشور و گیلان بوده و این امر به بهترین شکل در حال انجام است.

وی با اشاره به تامین ۷۴ درصدی انرژی گیلان از گاز طبیعی گفت: بر اساس آمار و با توجه به توزیع بیش از ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون متر مکعب گاز میان یک میلیون و ۱۵۰ هزار مشترک گیلانی، ۷۴ درصد از انرژی گیلان توسط گاز طبیعی تامین می شود.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز گیلان، ۹۸ درصد خانوارهای گیلانی، سه نیروگاه تولید برق، ۹۰ هزار واحد تجاری، ۹۵ جایگاه cng انرژی مورد نیاز خود را از گاز طبیعی تامین می کنند.

اکبر، از بهره مندی بیش از دو هزار و ۸۰ روستای گیلان از نعمت گاز طبیعی خبر داد و افزود: روند گازرسانی به سراسر استان همچنان ادامه دارد و طرح گازرسانی به ۶۲ روستای سخت گذر و کوهستانی گیلان بر اساس برنامه زمانبندی شده در حال انجام است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به افزایش تولید برق در گیلان تصریح کرد:  شرکت گاز به منظور تقویت شبکه برق گیلان، در سه ماه نخست سال جاری، ۹۶۰ میلیون مترمکعب به میزان ۱۵ درصد، گاز طبیعی به نیروگاه های تولید برق استان تحویل داد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان