جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس اتحادیه نانوایان گیلان با توجه به شایعات افزایش قیمت نان در گیلان گفت: قیمت نان در گیلان هیچ گونه افزایشی نداشته و قیمتی که در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شده مربوط به استان تهران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، نانوایی های گیلان از قیمت فعلی نان گلایه دارند که گرانی مواد اولیه، حمل و نقل و کارگر در مقابل ثابت ماندن قیمت نان علت این گلایه است. 

همزمان با افزایش قیمت مواد غذایی خصوصا برنج، میزان مراجعه به نانوایی ها و خرید نان بیشتر شده است، در گیلان سرانه مصرف هر نفر هفت کیلوگرم آرد در ماه است اما بازدیدهای میدانی نشان می دهد به طوری اکنون برخی سرانه مصرف هر فرد در ماه را بیش از این نیز تخمین می زنند. 

روز گذشته خبری در فضای مجازی و برخی رسانه های کشور در مورد افزایش قیمت نان منتشر شد که باعث سردرگمی برخی نانوایی ها و مردم در سطح کشور شد.

عادل محمدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با توجه به شایعات افزایش قیمت نان در گیلان اظهار کرد: قیمت نان در استان گیلان هیچ گونه افزایشی نداشته و قیمتی که در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شده مربوط به استان تهران است.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه تصمیم گیرنده نهایی در افزایش قیمت نیست و ما صرفا نرخ پیشنهادی خود را اعلام می کنیم، گفت: در نهایت کارگروه مخصوص تعیین قیمت نان در این مورد تصمیم گیری خواهد کرد و با در نظر گرفتن شرایط مردم و نانوایان قیمت نهایی را مشخص و اعلام خواهد کرد. 

رئیس اتحادیه نانوایان گیلان با اشاره به اینکه نان در گیلان به وفور یافت می شود، افزود: اگر به نانوایی های سراسر استان سر بزنید مشاهده خواهید کرد که نان به وفور پیدا می شود، برخی از نانوایی نان را دپو کرده اند و علاوه بر مصرف انسانی استفاده های دیگر نیز از نان می شود و خداشکر از لحاظ نان امنیت داریم و از این لحاظ هیچ مشکلی در استان گیلان نداریم. 

هر گونه تخلف در اسرع وقت رسیدگی می شود
فرهاد دلق پوش رییس سازمان صمت گیلان توجه و نظارت مردم را در انجام مطلوب قوانین یک ضرورت انکار ناپذیر خواند و اظهار کرد: نظارت همگانی بسیار کمک کننده و تاثیرگذار است و مردم گیلان ضمن توجه به نرخ های مصوب، در صورت مشاهده وقوع هر گونه تخلف صنفی می توانند با سامانه ۱۲۴ این سازمان و یا ۱۳۵ تعزیرات تماس حاصل نموده و بازرسان این سازمان نیز در اسرع وقت موظفند به شکایات رسیدگی نمایند. 

پیش تر در اردیبهشت ماه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود که اعلام قیمت نان منوط به هماهنگی استانداری با وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

به گزارش فارس، اکنون در بخش نانوایی های یارانه پز با آرد ۸۳۰ تومانی، بربری هزار تومان، سنگک ۱۲۰۰ تومان، تافتون ۵۵۰ تومان و لواش به نرخ ۳۰۰ تومان عرضه می شود.

وزن چانه در نانوایی های یارانه پز، برای بربری ۵۱۰ گرم، سنگک ۵۶۰ گرم، تافتون ۲۳۰ و لواش ۱۴۰ گرم است. 
برای نانوایی های آزادپز نیز با آرد ۱۲۰۰ تومانی، قیمت بربری در این نانوایی ها یک هزار و ۵۰۰ تومان، سنگک یک هزار و ۸۰۰ تومان، تافتون ۸۵۰ تومان و لواش به نرخ ۴۵۰ تومان عرضه می شود.

وزن چانه در نانوایی های آزادپز برای بربری باید ۵۸۰، سنگک ۶۵۰، تافتون ۲۸۰ و لواش ۱۷۰ گرم لحاظ شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان