جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به جمع آوری نذروات هفت میلیادر تومانی در عید قربان سال گذشته، گفت: امسال نیز آماده دریافت کمک خیران و نیکوکاران گیلانی در عید قربان هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس اهرابی پیش از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان، اظهار کرد: گیلانیان نیکوکار امسال نیز همانند سال های گذشته در عید سعید قربان نذورات خود را برای کمک به نیازمندان به کمیته امداد اهدا می کنند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد گیلان آمادگی دارد علاوه بر جمع آوری نذورات غیر نقدی مردم شامل گوسفند زنده و گوشت گرم، نذورات نقدی آن ها را نیز دریافت کند، افزود: پس از دریافت نذورات نقدی به نیابت از خیرین، وجوهات جمع آوری شده جهت خرید گوسفند و ذبح و توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام می شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به فعالیت ۲۵۰ مرکز نیکوکاری در استان، افزود: پایگاه های مستقر در مراکز نیکوکاری در سطح محله ها و مساجد هم آماده دریافت نذورات قربانی مردم و توزیع آن بین نیازمندان همان محله است.

وی ادامه داد: مردم نیکوکار گیلان همچنین می توانند با شماره گیری #۰۱۳۸۸۷۷ کمک های نقدی خود را برای خرید و ذبح گوسفند از طریق تلفن همراه به نیازمندان و ایتام اهداء کنند و یا نذورات خود را به شماره حساب ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۷۶۷۸ نزد بانک ملی واریز کنند.

اهرابی اضافه کرد: ایتام و زنان سرپرست خانوار و همچنین مددجویان مبتلا به سوءتغذیه در اولویت دریافت نذورات قربانی امسال قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا ذبح قربانی در کشتارگاه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت خواهد گرفت، افزود: مراحل انتقال به کشتارگاه نیز کاملاً براساس قواعد بهداشتی مراکز بهداشت انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه امسال به دلیل بیماری کرونا، در دفاتر کمیته امداد سراسر استان توزیع مستقیم گوشت نخواهیم داشت، تصریح کرد: گوشت قربانی با رعایت بهداشت کامل توسط خیرین و همکاران کمیته امداد پس از بسته بندی و با رعایت تکریم، بین نیازمندان از قبل شناسایی شده به درب منزل آنها تحویل داده خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان اضافه کرد: سال گذشته بیش از هفت میلیارد تومان کمک روز عید سعید قربان توسط کمیته امداد امام (ره) و مراکز نیکوکاری و خیریه های همسو در استان جمع آوری شد که پیش بینی می شود امسال حداقل ۸۰ درصد این درآمد با مشارکت خیران افزایش یابد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان