جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با تاکید بر ضرورت گسترش فرهنگ استفاده از مشاوره برای حل اختلافات خانوادگی گفت: این رویکرد باید در جامعه نهادینه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا یعقوب نژاد صبح دوشنبه در جلسه افتتاح همزمان پروژه های بهزیستی گیلان با بیان اینکه در سال های اخیر اصل توجه به کانون خانواده مورد تاکید بهزیستی بوده است، بیان کرد: فعالیت ۱۰۱ مرکز مشاوره روانشناختی در گیلان نیز در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و خانوادگی است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با تاکید بر ضرورت گسترش فرهنگ استفاده از مشاوره برای حل اختلافات خانوادگی، تصریح کرد: رویکرد حل مشکلات خانوادگی از طریق مراجعه به مراکز مشاوره باید در جامعه نهادینه شود.

وی راه اندازی مرکز اورژانس های اجتماعی را یکی از اقدامات مثبت این سال ها عنوان کرد و افزود: این مراکز نقش مؤثری در کاهش آسیب های اجتماعی ایفا می کنند.

فعالیت های اجتماعی باید انسان محور باشد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه طی چهار دهه اخیر افزایش توجه به موضوعات اجتماعی سبب ایجاد تغییرات اساسی در جامعه شده است، گفت: باید به مسائل اقتصادی، اجتماعی و سلامت نگاه انسان محور شود.

سیامک حیدری با تاکید بر انسان محور کردن فعالیت های اجتماعی، اضافه کرد: در دولت فعلی، توجه ویژه ای به توسعه ابعاد فرهنگی و اجتماعی استان ها شده است.

وی کاهش اعتیاد، حاشیه نشینی و توسعه محلات را رویکرد دولت دانست و تصریح کرد: محور قرار دادن انسان در فعالیت ها و برنامه های دولتی دنبال می شود تا از این طریق، آسیب های اجتماعی به حداقل برسد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان