جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه همه باید برای کنترل و مهار کرونا در استان مشارکت کنند، گفت: لنگرود پیشتاز رعایت پروتکل های بهداشتی در گیلان و کشور است.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه متأسفانه بیش از ۱۱۵ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته در بیمارستان های استان گیلان بستری شده اند، اظهار کرد: در مجموع حدود ۵۴۰ نفر در مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه ورود ویروس جهش یافته جدید با نام کرونا دلتا سبب افزایش آمارها و تعداد بیماران شده است، افزود: عادی انگاری در میان شهروندان نسبت به کرونا و خطرات آن نیز یکی دیگر از دلایل افزایش آمارها است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در سویه جدید شاهد درگیری همه سنین با این بیماری هستیم، گفت: متأسفانه میزان کشندگی این نوع از ویروس نیز بیشتر از گونه های گذشته بوده که در شبانه روز گذشته ۳ مورد فوتی ناشی از کرونا نیز در استان داشته ایم.

وی برای کنترل و مهار این بیماری نیازمند مشارکت همه مردم هستیم و تنها نمی توانیم از اصناف و یا تنها از شهروندان انتظار رعایت داشته باشیم بلکه همه باید با مشارکت همگانی پروتکل های را رعایت کنیم، ادامه داد: استفاده ماسک، عدم حضور در اجتماعات، و رعایت فاصله اجتماعی باید به صورت جدی در دستور کار همه قرار گیرد.

حیدرزاده با بیان اینکه حتی واکسن زدن تا زمانی که ۷۰ درصد جامعه واکسیناسیون نشود نمی تواند عامل پیشگیری از ابتلاء به کرونا محسوب شود، افزود: در مجموع میزان رعایت پروتکل های بهداشتی از میانگین کشوری نیز پایین تر است.

وی ادامه داد: شهرستان لنگرود با توجه به مشارکت خوب مردم این شهرستان میزان رعایت پروتکل های بهداشتی از میانگین کشوری نیز بالاتر است و این موضوع باید در همه شهرستان های گیلان انجام شود.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان گفت: متأسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از شهرهای استان گیلان به زیر ۳۰ درصد رسیده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان