جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به افتتاح ۷۲ پروژه به مناسبت هفته بهزیستی در استان، گفت: برای این پروژه ها ۶۷ میلیارد تومان اعتبار هزیته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نحوی نژاد صبح دوشنبه در جلسه افتتاح همزمان پروژه های بهزیستی گیلان با بیان اینکه توجه به سلامت، استفاده از فناوری و شفافیت مأموریت جدید سازمان بهزیستی است، گفت: مراکز مثبت زندگی تبلور فعالیت بهزیستی در دهه فعلی است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه از سال ۹۷ تاکنون، تعداد مستمری بگیران بهزیستی به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده است، بیان کرد: از سال ۹۷ تاکنون، ۳۰۰ درصد در پرداخت مستمری ها رشد داشتیم.

وی با بیان اینکه در گذشته حق پرستاری تنها به بیماران ضایعات نخاعی تعلق می گرفت اما اکنون به تمام بیماران روانی و معلولان جسمی و حرکتی غیر نخاعی تعلق می گیرد، افزود: میزان حق پرستاری نیز به بالای ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

نحوی نژاد با اشاره به انجام دو هزار و ۱۰۰ مورد اشتغالزایی توسط این سازمان، تصریح کرد: در سال گذشته، ۶۰۰ واحد مسکونی با کمک بسیج و سایر نهادها تحویل مددجویان داده شد و امسال نیز قریب به ۶۰۰ مورد مسکن به مددجویان تحویل داده می شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به رتبه سوم کشوری این سازمان در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی در دوران کرونا، عنوان کرد: در یک مورد، تست پی سی آر بخش اعظمی از افراد یک آسایشگاه مثبت شد اما کار به بیمارستان هم نکشید و با نظارت مستمر پزشکان مشکل حل شد.

وی با اشاره به ۱۲۰ فعالیت در برنامه بهزیستی گیلان که اعتبارات فعلی جوابگوی آن نیست، بیان کرد: به دنبال جذب ۳ درصد حق معلولین از ادارات استان گیلان هستیم.

نحوی نژاد با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد از خیابان های استان گیلان برای معلولین مناسب سازی شده است، افزود: انتظارات دستگاه های دیگر مانند قوه قضائیه و نیروی انتظامی از بهزیستی از جمله مشکلات فعلی این سازمان است و خواستار هماهنگ شدن آن با بخش کشوری هستیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به افتتاح سه مرکز حوزه توانبخشی و سه مرکز حوزه اجتماعی در هفته بهزیستی، گفت: ۷۲ پروژه با اعتبار ۶۷ میلیارد تومان هفته بهزیستی در گیلان افتتاح می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان