جستجوگر خبری شهرستان شفت

در هفته پایانی لیگ دسته یک نمایندگان فوتبال گیلان، دو تیم ملوان بندرانزلی و شهرداری آستارا با دو تیم صدر جدولی هوادار و بادران روبرو خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در هفته پایانی لیگ دسته یک فوتبال ایران دوشنبه ۲۸ تیر تیم ملوان بندرانزلی به مصاف بادران و شهرداری آستارا در مقابل هوادار قرار خواهد گرفت که این دو دیدار نمایندگان فوتبال گیلان تاثیر مستقیم در تیم های صعود کننده به لیگ برتر را خواهد داشت. 

تیم های گیلانی ملوان بندرانزلی و شهرداری آستارا در طول فصل نشان دادند که شایستگی و توانایی حضور در لیگ برتر فوتبال ایران را دارند و اگر شرایط عجیب و غریب فوتبال ایران دامن گیر نمایندگان فوتبال گیلان نمی شد، حتما در صدر جدول قرار داشتند و از گزینه های صعود به سطح اول فوتبال ایران بودند. 

با توجه به شرایط جدول رده بندی، دیدار تیم های گیلانی ملوان و شهرداری آستارا با رقیبان شان و همچنین سایر تیم های صدرنشین جدول از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل تقابل تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و بادران تهران و شهرداری بندرآستارا در مقابل هوادار از حساس ترین بازی های هفته پایانی لیگ دسته اول کشور محسوب می شود. 

همچنین تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول که متاسفانه سقوط این تیم مسجل شده، باید در هفته پایانی این مسابقات در سیرجان رو در روی تیم آرمان گهر قرار گیرد. 

متاسفانه شرایط لیگ امسال به گونه ای پیش رفت که تیم شهرداری آستارا قهرمان نیم فصل لیگ یک با شرایطی روبرو شد که در انتهای فصل دست محتاج یک برد بود که به لیگ دو سقوط نکند و خوشبختانه این اتفاق رخ نداد و در لیگ یک ماندنی شد، اما همیشه اینگونه شانس یارشان نخواهد بود و اگر در فصل بعد نتوانند از نیروی های دلسوز و کاربلد در تیم شان استفاده کنند و همچنان به روش سنتی تیم را اداره کنند قطعا به سرنوشت چوکا تالش دچار خواهد شد. 

ملون بندرانزلی هم علی رغم ثبات مدیریتی و نتایج خوبی که کسب کرده بود نتوانست روند خوب خود را در انتهای فصل حفظ کند و شرایط به گونه ای رخ داد که مازیار زارع در کفرانس مطبوعاتی مجبور شد خطاب به مدیران فدراسیون فوتبال بگوید: بروید بچینید، سناریو چیده شده است، جمع کنید بروید، همتون، تک تکتون و این صحبت ها نشان از ناراحتی سرمربی ملوان از اتفاقات غیر فوتبالی بود که وی شاهدش بوده است. 

باید گذشته را به تاریخ سپرد و برای آینده ملوان برنامه ریزی کرد 
بهمن صالح نیا پیشکسوت و بنیانگذار باشگاه ملوان بندرانزلی در گفت وگو با خبرنگار فارس با ناراحتی از نتایج این تیم در لیگ آزادگان اظهار کرد: باید از پژمان نوری، مازیار زارع و تمام افرادی که از ملوان در طول رقابتهای لیگ دسته اول حمایت مادی و معنوی داشتند نهایت سپاسگزاری را داشته باشم، واقعا شرایط بسیار سختی برای تیم توسط مدیران اسبق ایجاد شده بود و اگر همت و تلاش شبانه روزی تیم مدیریتی فعلی نبود مطمئنا باشگاه با چالش های فراوانی روبرو می شد. 

پیشکسوت ملوان با اشاره به نتایج تیم ملوان در فصلی که گذشت گفت: به هر حال باید قبول کنیم که تیم چه در دور رفت و چه در بازیهای دور برگشت نتوانست انتظارات را برآورده کند و نتایج پرنوسان باعث شد همه طرفداران و مشتاقان ملوان امیدی به صعود این تیم نداشته باشند. 

وی با اشاره به آینده باشگاه فوتبال فوتبال ملوان افزود: با تمام این مسائل، دیگر باید گذشته را به تاریخ سپرد و از همین امروز برای آینده ملوان برنامه ریزی کرد. مطمئنم نیروهای خوبی در بدنه باشگاه وجود دارد که می توانند تیم را در مسیر درست هدایت و به سرمنزل مقصود برسانند، باید ملوان را مجددا بازسازی کنیم و برای فصل بعد مدعی صعود به لیگ برتر باشیم؛ چون مردم بندر انزلی لایق حضور در لیگ برتر هستند. 

اگر تیم چوکا سقوط نمی کرد باید تعجب می کردیم
پیشکسوت فوتبال گیلان و مدیرفنی تیم ملی فوتبال جوانان بانوان ایران در خصوص سقوط تیم چوکا تالش به لیگ دسته دوم اظهار کرد: شما بروید ببینید این تیم امسال چند مربی آورد و مربیان آن ها چه کسانی بودند!؟ این تیم از مربی ای استفاده کرد که از چوکا به تیم نود ارومیه رفت و آن تیم نیز سقوط کرد. 

امید هرندی، استفاده از مربیان بدون سابقه یا سابقه نامناسب را یکی از مهم ترین علل سقوط تیم چوکا دانست و گفت: چطور ما نمی توانیم تیم چوکای تالش را در منطقه بزرگ تالش سروسامان دهیم!؟ 

به گفته پیشکسوت فوتبال گیلان، زمانی تیم چوکای تالش می تواند نتیجه بگیرد که از ظرفیت های بومی در تمامی سطوح استفاده کند، در حال حاضر که چوکا سقوط کرد بروید و مشاهده کنید که چند بازیکن این تیم بومی گیلان بودند!؟ و با این وضعیت اگر تیم چوکا سقوط نمی کرد باید تعجب می کردیم! 

مدیران آستارا تیم شان را در معرض سقوط قرار دادند
پیشکسوت فوتبال گیلان با اشاره به جابه جای های شهرداری آستارا اشاره کرد و گفت: شهرداری آستارا از بدو شروع کار، به درستی پیش رفت و از بازیکنان و مربی بومی استان که سال ها در گیلان فعالیت کردند، استفاده کرد حتی برای شوک به باشگاه پس از قطع ارتباط با یک مربی بومی، مربی بومی دیگری جایگزین شد که نتیجه این بومی گرایی، قهرمانی نیم فصل این تیم در لیگ دسته اول بود که تعجب همگان را به همراه داشت. 

هرندی با اشاره به شرایط تیم فوتبال شهرداری آستارا بیان کرد: مدیران تیم شهرداری آستارا خودشان با دست خودشان تیم را در معرض سقوط قرار دادند زیرا از مربی بی سابقه یا مربیانی که سابقه درستی نداشتند استفاده کردند، همچنین بسیاری از بازیکنان به دلیل عدم تعهدات باشگاه از این تیم جدا شدند و در نهایت نیز این تیم در هفته آخر توانست از سقوط فرار کند البته باید از زحمات زیادی که آقای نادر عزت اللهی کشید تا این تیم در لیگ باقی بماند، تشکر کنیم. 

به گزارش فارس، هم اینک و تا پایان هفته سی و سوم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور تیم هوادار و بادران تهران با کسب ۵۷ امتیاز در مکان های دوم و سوم و تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با ۴۶ امتیاز در مکان دهم و شهرداری آستارا با ۴۱ امتیاز در رده سیزدهم جدول رده بندی قرار دارند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان