جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا گفت: با مشارکت خیران سه دستگاه دیالیز تعمیر و راه اندازی شد.

محمد نظری روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: فرزاد سخی کار از خیران جوان این شهرستان با اختصاص ۱۵۰ میلیون ریال سه دستگاه دیالیز آستارا را تعمیر و راه اندازی کرد و تعداد دستگاه های دیالیز فعال در بیمارستان شهید بهشتی به ۱۵ دستگاه افزایش یافت.

وی اضافه کرد: سه دستگاه دیالیز دیگر نیز نیازمند تعمیر است و از خیران انتظار داریم در این راستا مشارکت کنند و  واحدهای درمانی آستارا با توجه به موقعیت مرزی این شهرستان، پذیرای گردشگران و اتباع خارجی هستند و باید به امکانات جدید مجهز شوند.

 رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا با اشاره به افزایش بیماران کلیوی در آستارا بیان کرد: ۵۴ بیمار کلیوی تحت پوشش انجمن هستند و هر بیمار، سه بار در هفته دیالیز می شود و مشارکت خیران برای تامین هزینه درمان آنها هم ضروری است.

نظری یادآور شد: قیمت هر دستگاه دیالیز هفت میلیارد ریال است و راه اندازی بخش دیالیز بیمارستان جدید آستارا و اختصاص زمین برای احداث ساختمان انجمن بیماران کلیوی، حمایت مسئولان را می طلبد.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا گفت: ۳۲ بیمار دیالیزی این شهرستان که از اقشار آسیب پذیر است در استمرار نهضت مواسات و همدلی مومنانه، با مشارکت خیران بومی و استانی در آستانه عید قربان، سبد کالا دریافت کردند و این سبد ها شامل گوشت، قند، شکر، برنج، روغن و حبوبات و ارزش هر کدام ۲ میلیون ریال است.

اهدای خون طلاب در آستارا

مسئول پایگاه انتقال خون آستارا روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اهدای خون از طرف کارکنان حوزه علمیه بمناسبت سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) با هدف اشاعه فرهنگ ایثار و نوعدوستی، امروز انجام شد و طلاب و اساتید ۴۰ واحد خون اهدا کردند.

عبدالله کریم زاده از علاقه مندان اهدای خون خواست، همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت هشت تا ۱۳ به پایگاه انتقال خون آستارا به نشانی خیابان گمرک، محوطه اورژانس قدیمی مراجعه کنند.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۴۰ طلبه در حوزه علمیه این شهرستان به فراگیری علوم حوزوی مشغول هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان