جستجوگر خبری شهرستان شفت

صومعه سرا- استاندار گیلان گفت: افزایش بهره وری یکی از دستاوردهای کشت مکانیزه در فرآیند کاشت، داشت و برداشت محصول استراتژیک برنج است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر یکشنبه در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه افزایش بهره وری یکی از دستاوردهای کشت مکانیزه در فرآیند کاشت، داشت و برداشت محصول استراتژیک برنج است، اظهار کرد: با توجه به خشکسالی کم نظیر در سال زارعی جاری نسبت به متوسط بلند مدت، کاهش ۲۵ درصدی و نسبت به سال ماقبل ۳۵ درصد نزولات جوی کمتری را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در فروردین ماه امسال شاهد کاهش بیش از ۷۵ درصدی بارش باران بودیم، گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد تولید محصول برنج با کیفیت هستیم.

زارع ادامه داد: بر اساس اعلام جهاد کشاورزی استان، برداشت بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن شلتوک و تولید بیش از ۷۵۰ هزار تن برنج سفید پیش بینی می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که افزایش قیمت محصول برنج زمینه ساز افزایش درآمد و بهبود سطح معیشت کشاورزان گیلانی باشد.

استاندار گیلان افزایش ماشین آلات کشاورزی در تمامی فرآیندهای کاشت، داشت و برداشت را نشان از برنامه ریزی مؤثر طی سالیان اخیر دانست و افزود: با تمهیدات صورت گرفته در استفاده از شبکه آبیاری نوین و سمپاشی، شرایط بهتری از بابت کیفیت محصول نیز ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه دولت در سطح ملی و استانی برای توسعه مکانیزاسیون با ارائه تسهیلات بانکی از کشاورزان حمایت می کند، گفت: در راستای ساماندهی و شناسایی تمامی ماشین آلات به ویژه بخش کشاورزی و پیشگیری از قاچاق سوخت، خللی در تأمین سوخت ایجاد نشده و مقدمات اختصاص کارت سوخت برای آن ها فراهم شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان