جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - روند افزایشی شمار مبتلایان بستری به کرونا در گیلان در سه هفته اخیر تداوم داشته و در این مدت نزدیک به ۲ و نیم برابر افزایش یافته و هر روز به تعداد مبتلایان افزوده می شود.

آمار بیماران بستری و سرپایی کرونا تقریبا از اوایل تیرماه امسال رو به افزایش رفت، بر اساس آخرین آمارهای موجود در دهم تیر ماه  ۲۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری بودند و با گذشت این مدت با افزایش هر روز آمار بستری ها اکنون ۵۸۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند ضمن اینکه ۹۰ نفر نیز بدحال بوده و تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

در این مدت شمار بستری های روزانه مبتلایان به کرونا در بیمارستان های گیلان نیز هر روز از روزهای گذشته بیشتر می شود، طی شبانه روز گذشته ۱۶۵ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند.

علاوه بر افزایش آمار بستری های مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان، شمار افراد سرپایی مبتلا به کرونا نیز رو به افزایش است و هم اکنون روزانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در گیلان مثبت شناسایی می شوند.

گوش شنوا برای عمل به توصیه متخصصان نیست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: عدم رعایت توجه به توصیه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا موجب افزایش مبتلایان بستری و سرپایی کرونا در این استان شده است.

دکتر دهنادی مقدم اظهار داشت: بارها در مورد توجه و عمل به توصیه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا گفته شده و اطلاع رسانی انجام گرفته اما متاسفانه بسیاری به سخنان متخصصان در این ارتباط گوش نمی دهند که نتیجه اش این می شود.

وی با اشاره به تجربه استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به کرونا در سال گذشته خاطر نشان کرد: در سال گذشته دیدیم که حتی سرماخوردگی های عادی در افرادی که از ماسک استفاده می کردند بسیار کمتر بوده و موارد بیماری کووید در افرادی مشاهده شد که پروتکل ها را رعایت نمی کردند بنابراین مردم با تجربه خودشان می توانند به تاثیر استفاده از ماسک پی ببرند.

دکتر دهنادی مقدم به مواردی از ابتلای کودکان به کرونا اشاره و اضافه کرد: نباید تصور شود که کودکان از بیماری کووید ۱۹ صد درصد مصون هستند بلکه آنان نیز ممکن است به نوع شدید بیماری دچار  شوند بنابراین باید مراقبت آنان باشیم و اگر با خودمان به فضاهای خارج از منزل می بریم حتما از ماسک استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون بر اساس آمارهای موجود بیشترین مبتلایان به کرونا در شهرهای رشت، آستارا و شرق گیلان است، اظهار داشت: این مناطق به دلیل گردشگرپذیر بودن بیشتر درگیر بیماری کووید ۱۹ هستند.

شهروندان در استان گیلان در صورت مشاهده علائم سرماخوردگی به مراکز انجام تست کووید مراجعه کنند، در صورت عدم دسترسی به مراکز کووید ۱۹ می توانند به مراکز جامع سلامت نزدیک محله خود مراجعه کنند.

اکنون تنها راه محفوظ ماندن از بیماری کووید ۱۹ تا انجام واکسیناسیون عمومی گوش فرادادن به تاکیدات متخصصان بهداشتی در رعایت توصیه های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا است.

بر اساس آخرین رنگ بندی شهرستان های رشت، خمام، رودسر، رودبار، بندانزلی و آستارا به لحاظ رنگ بندی کرونایی قرمز، سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه، فومن، ماسال، صومعه سرا و تالش نارنجی و لنگرود، املش، شفت و رضوانشهر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان