جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند صعودی آمارهای کرونایی در استان، گفت: ۱۰۷ بیمار بد حال کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده در پیش از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان پرداخت و گفت: روند افزایش بسترهای روزانه بیماران کرونایی در گیلان همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تنها در شبانه روز گذشته ۱۵۸ بیمار جدید نیازمند به بستری در مراکز درمانی شناسایی و بستری شدند، افزود: با بستری این تعداد بیماران مجموع بیماران کرونایی بستری در گیلان به ۵۷۰ نفر رسید.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه حال ۱۰۷ بیمار کرونا وخیم و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، گفت: از این تعداد ۱۲ نفر طی شبانه روز گذشته به این بخش منتقل شده اند.

وی با بیان اینکه عدم رعایت پروتکل ها، استفاده نکردن از ماسک، حضور در دورهمی ها و اماکن شلوغ و همچنین مسافرت ها از مهم ترین عوامل افزایش تعداد بیماران طی دو هفته اخیر بوده است، اضافه کرد: تنها راهکار قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا رعایت دستور العمل های بهداشتی است.

حیدرزاده با تأکید بر ضرورت توجه و جدیت شهروندان به رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک، ادامه داد: متأسفانه طی در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر بر اثر کرونا در گیلان جان باختند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان