جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه ۱۰ تا ۱۵ هزار دُز واکسن در استان تزریق می شود، گفت: ظرفیت افزایش این میزان به ۲۰ هزار دُز در روز نیز وجود دارد.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ویروس کرونا همچنان در استان گیلان فعال است، اظهار کرد: تعداد بستری های کرونایی استان به ۵۲۰ نفر رسیده است.

وی تأکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده نخستین علائم بیماری که در جهش نوع جدید بیشتر به سرما خوردگی شدید شباهت دارد باید به نخستین مرکز بهداشتی و درمانی، مرکز جامع سلامت و مراجعه کنند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به ارائه خدمات همانند تست کرونا به این افراد، گفت: مراکز جامع خدمات کووید تا ساعت ۲۲ و یا مراکز ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای دیگر برای جلوگیری از ابتلاء به ویروس کرونا انجام واکسیناسیون در سطح وسیع است، اضافه کرد: در حال حاضر در سطح استان گیلان روزی ۱۰ تا ۱۵ هزار دُز واکسن تزریق می شود.

حیدرزاده با اشاره به اینکه ظرفیت افزایش این میزان تا ۲۰ هزار دُز در روز نیز وجود دارد، ادامه داد: با وجود واکسیناسیون همچنان بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا رعایت دستور العمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، عدم شرکت در دورهمی ها و حضور در اجتماعات است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان