جستجوگر خبری شهرستان شفت

ستاره گیلانی فصل گذشته باشگاه برایتون انگلیس با قراردادی سه ساله به فاینورد هلند پیوست.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علیرضا جهانبخش ستاره ۲۸ ساله گیلانی تیم ملی فوتبال ایران که در سه فصل گذشته برای تیم برایتون انگلیس بازی می کرد با تیم فاینورد هلند به توافق رسید.

مدت این قرارداد سه ساله و دائمی است، باشگاه فاینورد نیز با باشگاه برایتون مذاکراتی را انجام داده تا جهانبخش بتواند پیش از پایان قراردادش با برایتون (سال ۲۰۲۳) به صورت دائم به این تیم ملحق شود، علیرضا قرار است شماره ۹ تیم فاینورد را به تن کند.

ستاره گیلانی و اسبق تیم داماش گیلان پیش از این در تیم های نایمخن و آلکمار هلند بازی کرده بود و در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ به عنوان آقای گل لیگ هلند (اردیویزه) دست پیدا کرده بود و حالا بار دیگر پس از چند سال به فوتبال هلند باز می گردد.

فاینورد در فصل قبل در لیگ هلند به رتبه پنجم رسید، آنها تا به حال ۱۵ مرتبه لیگ هلند را فتح کرده اند که آخرین آن در سال ۲۰۱۷ بود، این تیم ریشه دار همچنین در سال ۱۹۷۰ به قهرمانی جام باشگاه های اروپا دست پیدا کرد و دو بار نیز جام یوفا را به دست آورد.

عیرضا جهانبخش بازیکن گیلانی که در حال حاضر یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران و آسیاست متولد مرداد ۱۳۷۲ در جیرنده شهرستان رودبار است.

جهانبخش فوتبال خود را از داماش گیلان آغاز کرد و فصل پیش در تیم فوتبال برایتون اند هوو آلبیون لیگ برتر فوتبال انگلستان و تیم ملی فوتبال ایران در پست وینگر و هافبک راست بازی میکرد.

وی سابقه حضور در تیم های ان ای سی و آزد آلکمار هلند از بهترین تیم های لیگ برتر هلند را دارد و همیشه به گیلانی بودن خود افتخار می کند و خود را یکی از طرفداران باشگاه داماش گیلان می داند.

علیرضا جهانبخش با ۵۳ بازی ملی و ۸ گل یکی از بهترین بازیکنان گیلانی حال حاضر فوتبال آسیاست و بر اساس رنکینگ بهترین فوتبالیست های جهان در رتبه ۴۰ مهاجم برتر فوتبال جهان قرار دارد.

انتهای پیام/۸۴٠٠۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان