جستجوگر خبری شهرستان شفت

دبیر اول سفارت تاجیکستان در ایران با بیان اینکه در تاجیکستان شهری به نام رشت وجود دارد که شباهت زیادی با رشت شما دارد، گفت: پیشنهاد می کنم قرارداد خواهرخواندگی بین این دو شهر رشت از ایران و تاجیکستان ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، امروز معروفجان عبدالرحماناف معاون سفیر و دبیر اول سفارت جمهوری تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران با هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان در محل اتاق بازرگانی دیدار و گفت وگو کردند. 

معروفجان عبدالرحماناف در این دیدار با بیان اینکه تاجیکستان و ایران تاریخ مشترک هزارساله دارد و نیاز است روابط خود را در زمینه های مختلف توسعه و گسترش بدهیم، اظهار کرد: متأسفانه حجم مبادلات تجاری ما رضایتبخش نیست و باید برای ارتقای آن تلاش و کوشش نماییم. 

وی با بیان اینکه ماه گذشته چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی، تجاری، علمی، فرهنگی، فنی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد، گفت: در سند پایانی این اجلاس، همکاری های استانی پیشبینی شده و در چارچوب این تفاهمنامه ما می توانیم بین اتاق بازرگانی گیلان و اتاق بازرگانی تاجیکستان روابط مستقیم ایجاد کنیم. 

دبیر اول سفارت تاجیکستان در ایران همچنین پیشنهاد داده پیشنویس تفاهمنامه همکاری بین دو اتاق تنظیم گردد تا در ملاقات بین رؤسای دو اتاق امضا شود. 

عبدالرحماناف با بیان اینکه در تاجیکستان شهری به نام رشت وجود دارد که شباهت زیادی با رشت شما دارد، افزود: پیشنهاد می کنم قرارداد خواهرخواندگی بین این دو شهر رشت از ایران و تاجیکستان منعقد گردد که سرمایه گذاران گیلانی می توانند در خصوص داروسازی، مرغداری و پرورش ماهی در تاجیکستان فعالیت نمایند. 

وی با بیان اینکه تاجیکستان دارای پنج منطقه آزاد اقتصادی است، گفت: در نظر داریم در پنج مردادماه سال جاری یک همایش تجاری به شکل ویدئوکنفرانس برگزار نماییم که از شما رسما دعوت می شود در این همایش شرکت کنید. 

تاکید بر تقویت روابط تجاری ایران با تاجیکستان 
رییس اتاق بازرگانی گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه ما با تاجیکستان روابط تجاری داریم اما باید آنرا تقویت نمایم، اظهار کرد: با اعزام و پذیرش هیئت های تجاری و معرفی توانمندی های خود از طریق برگزاری نمایشگاه در دو طرف می توانیم روابط تجاری و اقتصادی خود را توسعه و گسترش دهیم. 

هادی تیزهوش تابان با بیان اینکه علاقمند هستیم با اتاق بازرگانی تاجیکستان روابط مستقیم داشته باشیم، گفت: در این راستا پیشنویس تفاهمنامه همکاری بین دو اتاق را تنظیم و برای شما ارسال خواهیم کرد و استان گیلان آمادگی دارد محصولات کشاورزی خود را منجله چای را به تاجیکستان صادر کند. 

انتهای پیام/خنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان