جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- فرماندار رشت گفت: دستگاه ها از ظرفیت های ملی برای جذب اعتبارات بیشتر برای شهرستان رشت استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فتح اللهی بعد از ظهر شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی رشت با اشاره به اینکه اعتبارات موجود نمی تواند مشکلات همه دستگاه ها را رفع کند، اظهار کرد: به دلیل وجود ادارات کل و دستگاه های خدمات رسان همچون مراکز درمانی بزرگ و فرودگاه ها و راه آهن در شهرستان رشت اکثر مردم گیلان از خدمات این دستگاه ها بهره مند می شوند.

وی با اشاره به لزوم توجه ویژه به تخصیص اعتبارات رشت، افزود: کمیته برنامه ریزی با کمیته توزیع پول فرق می کند و این کمیته تنها وظیفه توزیع اعتبار اختصاصی را برای هر اداره ای ندارد.

فتح اللهی با بیان اینکه باید از ظرفیت های ملی و توان چانه زنی برای جذب اعتبارات بیشتر برای گیلان استفاده شود، تاکید کرد: میزان اعتبارات جذب شده از سوی ادارات در سال گذشته معیار توزیع اعتبارات امسال است.

وی اضافه کرد: ۴۵ درصد اعتبارات سال گذشته برای رشت تخصیص یافته است.

فرماندار رشت با اشاره به اهمیت اطلاعات و جایگاه دستگاه های اجرایی در سطح کشور بر مبنای شاخص ها به عنوان مهمترین کمک در برنامه ریزی، اضافه کرد: باید با شناسایی شاخص ها میزان عقب ماندگی برخی از دستگاه های اجرایی را افزایش داده و به سایر دستگاه ها برساند.

فتح اللهی با تاکید بر اینکه نباید اعتبارات خرد شود، گفت: باید اعتبارات جذب شده تا پایان سال مالی امسال به پایان برسد و با توجه به وجود پروژه های نیمه تمام بسیار در رشت، اولویت بندی پروژه ها به گونه ای باشد که بهره برداری از هرکدام از آنها برای مردم گره گشا باشد.

وی با اشاره به لزوم آمادگی دستگاه ها برای شرایط سخت و مواجهه با بحران های برق و آب، افزود: احیای آب بندان ها، رفع نواقص ایستگاه های پمپاژ و مدیریت آب موجود برای کشاورزی و جلوگیری از هدر رفت آب باید در دستور کار مسئولان مربوطه باشد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان