جستجوگر خبری شهرستان شفت

 رشت – ایرنا- با سپری شدن هوای خنک و بارانی در روزهای پایانی هفته گذشته هواشناسی گیلان پیش بینی کرد از اواسط هفته جاری بار دیگر گرما به گیلان باز گردد .

 بر اساس پیش بینی هواشناسی گیلان، برای امروز و فردا ( شنبه و یکشنبه) در بعضی نقاط بارش پراکنده و احتمال رعد و برق بویژه در عصر و شب دور از انتظار نیست؛  اما برای روزهای سه شنبه و  چهارشنبه بر اساس نقشه های کنونی هواشناسی انتظار می رود دمای هوا در استان در برخی شهرهای استان به حدود ۳۷ درجه سانتی گراد برسد .

 همچنین بر اساس جدول پیش بینی  هواشناسی گیلان به نظر می رسدکه حداکثر  دمای رشت  نیز به حدود ۳۷ درجه سانتی گراد برسد  اما  از روز پنجشنبه هفته جاری دوباره  دمای هوا روند کاهشی را در استان خواهد داشت.

  نگاهی به بارش ها در  روزهای پایانی هفته گذشته  در گیلان نیز بیانگر آنست که بیشترین بارندگی مربوط به رشت با ۳۲.۱ میلیمتر بوده است و پس از آن کیاشهر و دیلمان به ترتیب با ۲۲.۱ میلیمتر .و ۱۶.۸ میلیمتر بیشترین بارندگی را  در استان به خود اختصاص داده اند.

همچنین شهرهای منجیل و آستارا  با ۱.۲ میلیمتر و ۰.۱ میلیمتر کمترین بارندگی های استان را طی سه روز اخیر به خود اختصاص داده اند.

مناطق کم ارتفاع ساحل دریای خزر به دلیل وضعیت جغرافیایی ، دارای نوعی بسیار ویژه از آب و هوای هیرکانی هستند. کل استان گیلان متعلق به این منطقهٔ به طور خاص مرطوب و سبز است: جریانات جوی غالب شمالی-جنوبی، بر فراز دریا مرطوب شده، توسط مانع قوی البرز مجبور به بالارفتن شدید می شوند و نتیجتاً در همه سال به فراوانی بر جلگه و کوهپایه شمال غربی رشته کوه می بارند.

گیلان با بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیمتر باران میانگین بارش سالانه ، از پرباران ترین استان های کشور است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان