جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، به مناسبت سالروز ازدواج امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س)، ۱۳۵ فقره هدیه ازدواج به صورت کالا به افراد تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان توزیع شد.

عباس اهرابی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه کمک به امر ازدواج جوانان تحت حمایت یکی از رسالت های کمیته امداد است، اظهار کرد: بدین منظور ستاد طرح کوثر در سطح استان و شهرستان ها تشکیل شده است.

وی با اشاره به برخی از برنامه های این نهاد هم زمان با روز ملی ازدواج گفت: اهدای بسته های جهیزیه و کمک هزینه ازدواج، انجام مشاوره های فردی ازدواج به صورت تلفنی و حضوری، برگزاری مسابقات فرهنگی و اعطاء هدایای فرهنگی به مزدوجین تحت حمایت و تقدیر از خیرین فعال در حوزه ازدواج از برنامه های این نهاد به مناسبت این ایام بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان تجلیل از زوج های جوان دارای مهریه پایین و ارزش گذاری بر این امر پسندیده را از دیگر برنامه ها برشمرد و افزود: دیدار و تجلیل از زوجین جوان موفق و نخبه در حوزه های مختلف علوم دینی و قرآنی، علمی و پژوهشی، فرهنگی، هنری و ورزشی پرداخت تسهیلات به زوجین جوان متقاضی دریافت وام قرض الحسنه ازدواج از دیگر خدمات این نهاد به مناسبت این ایام بود.

اهرابی با تأکید بر تعامل مؤثر و بهره مندی از ظرفیت های فکری و امکانات مادی و معنوی سایر نهادهای اجتماعی مرتبط در جهت شناسایی راهکارهای ترویج ازدواج های آسان و پایدار تصریح کرد: ارتقای سطح کیفی و اصلاح سبک زندگی زوجین بر اساس آموزه های دینی، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی در خصوص کسب مهارت های زندگی و همسرداری بر پایه سبک زندگی اسلامی و نیز تشویق و ترغیب زوج های جوان به فرزندآوری از دیگر فعالیت های این نهاد در حوزه گسترش سنت حسنه ازدواج است.

وی با اشاره به ارائه خدمات اشتغال به زوجین جوان مستعد طرح های اشتغال بیان کرد: ارائه مشاوره شغلی، استعدادسنجی، حرفه آموزی، کاریابی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال از جمله این خدمات استا.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با اشاره به نقش مهم حامیان، خیّران و دستگاه های اجرایی در توانمندسازی خانواده های نیازمند، افزود: کمک به تأمین جهیزیه دختران تحت پوشش و پرداخت کمک هزینه ازدواج فرزندان پسر از جمله حمایت های کمیته امداد در راستای ترویج فرهنگ حسنه ازدواج است تا در سایه این امر مهم، زمینه های لازم برای ازدواج موفق و پایدار برای خانواده های تحت حمایت فراهم آید و از بروز آسیب های اجتماعی در جامعه پیشگیری شود.

اهرابی با بیان اینکه به مناسبت روز ملی ازدواج، تعداد ۱۳۵ فقره هدیه ازدواج به صورت کالا به افراد تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان توزیع شد، گفت: در چهار ماهه اول سال جاری، ۴۷۵ فقره هدیه ازدواج به زوجین جوان خانواده های عزتمند کمیته امداد امام استان گیلان به مبلغ بالغ بر ۸۲ میلیارد ریال اهدا شده است.

وی، با بیان اینکه این کالاهای غیرنقدی شامل یخچال، تلویزیون، ماشین ­لباسشویی، جاروبرقی، اجاق گاز و برخی از لوازم ضروری منزل بوده است، افزود: این لوازم از محل منابع کمیته امداد و مشارکت نیکوکاران تهیه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی مشاوره ای توسعه ازدواج مجدد پایدار بیان کرد: با حمایت های صورت گرفته، ۲۴۰ ازدواج مجدد موفق و پایدار در سال گذشته انجام شده است.

اهرابی با بیان اینکه کمیته امداد علاوه بر پرداخت کمک هزینه ازدواج به دختران و پسران خانواده ها ی تحت حمایت این نهاد، تا سقف ۱۵ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه بدون بهره در قالب وام کارگشایی به این افراد پرداخت می کنند، گفت: در سال گذشته بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال و در سال جاری هم بالغ بر سه میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۵۰۰ زوج تحت حمایت در انتظار دریافت خدمت جهت شروع یک زندگی آبرومندانه و شرافتمندانه هستند، افزود: در سال گذشته دو هزار و ۱۸۶ فقره هدیه ازدواج به افراد تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان به مبلغ بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان اهدا شد که ارزش هر فقره بین پنج تا ۳۰ میلیون تومان بوده است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان