جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- امام جمعه رشت با اشاره به گلایه و نارضایتی روستایی به واسطه موانع موجود در مسیر ساخت و سازها، گفت: دستگاه های متولی همکاری لازم در این زمینه را با روستاییان داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نمازجمعه رشت به سالروز شهادت جمعی از زائران خدا در ۲۶ تیرماه سال ۶۶ اشاره کرد و افزود: مکه و مدینه حرم امن خداست اما آل سعود با همکاری آمریکای جنایتکار زائران را به شهادت رساندند.

امام جمعه رشت با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از غرب آسیا، تصریح کرد: آمریکایی ها ذلیلانه در حال خالی کردن منطقه غرب آسیا هستند و آل سعود نیز در باتلاق خونین یمن گرفتار شده است.

آیت الله فلاحتی به سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) در یکشنبه هفته آینده اشاره کرد و گفت: امام باقر فرمودند «شیعیان باید تکیه گاه باشند و امروز انقلاب اسلامی و شیعه در سایه درایت ها و تلاش های امام راحل و مقام معظم رهبری و همچنین مردم ایران تکیه گاه و محور برای تمام امت اسلامی شده است».

وی با تبریک فرا رسیدن هفته بهزیستی، بیان کرد: قدردان تلاش های مسئولان بهزیستی در توجه به آسیب های اجتماعی و کاهش این آسیب ها در جامعه هستیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه افغانستان میدان تاخت و تاز داعش، طالبان و دولت مرکزی شده است، اظهار کرد: اگر ایران بتواند در عرصه بین المللی بین دولت مرکزی و طالبان هماهنگی ایجاد کند، آرامش در افغانستان ایجاد می شود.

آیت الله فلاحتی به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط امام (ره) اشاره کرد و یادآور شد: پذیرش قطعنامه توسط امام خمینی (ره) تدبیری مدیرانه بود.

وی با گلایه از بعضی سازمان ها و نهادها در نارضایتی مردم، تصریح کرد: مردم به ویژه روستاییان در دریافت صدور مجوز ساخت و ساز با مشکل مواجه هستند و هشدار می دهم سازمان های حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و دستگاه قضا به روستاییان آزار نرسانند.

امام جمعه رشت با تاکید بر همگرایی و هم آوایی مسئولان در راستای صدور مجوزهای لازم به مردم، بیان کرد: انتظار داریم همه دستگاه های زیر مجموعه دادگستری سراسر استان گوش شنوا از رئیس کل دادگستری داشته باشند.

آیت الله فلاحتی، پیرامون حق و حقوق اهل بیت و امامان معصوم علیه السلام در راستای سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: یکی از انحراف های جامعه اسلامی پس از رحلت پیامبر اسلام (ص) این بود که مردم آن روزگار جایگاه امامت را نشناختند.

وی به اهمیت تبعیت از ولایت مطلقه فقیه اشاره کرد و گفت: توده های مردم می دانند ولایت فقیه جانشین امام زمان (عج) است و در طول انقلاب از ولایت پشتیبانی و تبعیت کردند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان