جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور با اشاره به توافق سازمان برنامه وبودجه با فرماندهی کل سپاه برای انعقاد قراردادی جهت مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا در اجرای خط آهن رشت آستارا گفت: جمهوری آذربایجان به دلیل ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدباقر نوبخت  عصر امروز در حاشیه آیین تبادل قرارداد همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه اظهار کرد: مرکز آموزشی درمانی پورسینای رشت یکی از بیمارستان های بسیاری قدیمی شهر رشت بوده و باید پیش تر بازسازی می شد. 

وی با خرسندی از اجرای توافق نامه مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه گفت: مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا در حوزه زیرساختی و عمرانی گیلان می تواند روند توسعه همه جانبه در استان را در بستر تعامل با دستگاه های دولتی تسریع کند. 

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور با اشاره به توافق سازمان برنامه وبودجه با فرماندهی کل سپاه پاسداران برای انعقاد قراردادی جهت مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا در اجرای خط آهن رشت آستارا افزود: جمهوری آذربایجان به دلیل محدودیت های ناشی از اعمال تحریم های ناجوانمردانه دنیای استکبار علیه ملت ایران از اجرای این طرح سرباز زده است و جبران این نقیصه در بستر تعامل دولت با ظرفیت های سازندگی سپاه پاسداران پاسخ محکمی به بدخواهی های ایادی استکبار به شمار می رود. 

افزایش ۶۰۰ تخت درمانی در مراکز دولتی گیلان در دوران کرونا

استاندار گیلان نیز در این نشست با اشاره به رویکرد مثبت سازمان برنامه وبودجه در گیلان اظهار کرد: رئیس سازمان برنامه وبودجه طی سال های اخیر کمک های شایانی در جهت توسعه زیرساخت ها ازجمله در بخش بهداشت و درمان داشته است. 

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اقدامات قابل توجه و توسعه محور دولت در بخش درمان گیلان افزود: ۶۰۰ تخت درمانی در مراکز دولتی گیلان طی دوران کرونا در استان افزایش یافت که قابل تحسین است. 

وی با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان در توسعه تجهیزات درمانی افزود: ما شاهد افزایش بیش از ۱۰ دستگاه CT اسکن، بیش از ۱۰ دستگاه اکسیژن ساز و توزیع صدها دستگاه و تجهیزات درمانی در سطح بیمارستان های دولتی استان بوده ایم. 

ارسلان زارع با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان گیلان بیان کرد: این داستان نه تنها در نوروز و تابستان بلکه در تمامی اوقات سال پذیرای میهمان و گردشگران از سراسر ایران بوده است. 

استاندار گیلان با بیان اینکه در ایام کرونا شاهد بستری بیماران غیربومی در گیلان بوده ایم، تصریح کرد: خوشبختانه علیرغم حجم بالایی از بیماران کرونایی در استان طی دوران کرونا مشاهده نشده که بیمار غیربومی به بیمارستانی مراجعه کند اما پذیرش نشود. 

وی با اشاره به آغاز اجرای پروژه های مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه خاتم الانیبیا سپاه گفت: بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه مشترک امروز توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با دانشگاه علوم پزشکی گیلان آغاز می شود که روزی خجسته در طول تاریخ دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. 

زارع با اشاره به در اختیار داشتن ۵۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه برای آغاز عملیات اجرایی پروژه های مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بیان کرد: دو پروژه مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه از سازمان برنامه وبودجه مجوز ماده ۲۳ را دریافت کند که در جای خود قابل تقدیر و تشکر دارد. 

پایین بودن سرانه درمانی در گیلان 

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به پیر بودن گیلان اظهار کرد: درمان نخستین نیاز سالمندان است و بعدازآن وجود گردشگران دائمی در این استان می طلبد حمایت دولت به گیلان بیشتر باشد. 

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایین بودن سرانه درمانی در گیلان افزود: برخی از پروژ های سلامت گیلان ۲۳ساله شده و تعدادی دیگر آغازشده اند که مجموعه این پروژه ها برای اتمام و بهره برداری نیازمند حمایت ویژه است. 

جبار کوچکی نژاد با اشاره به تجربه موفق اجرای پروژه های عمرانی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه در کشور گفت: احداث بیمارستان جایگزین پورسینا با توجه به اینکه در داخل شهر هست و فضای فیزیکی کافی نیز برای تجهیز کارگاه ندارد باید با پیش پرداخت منابع کافی و اولیه، عملیات اجرایی پروژه تسریع شود. 

احداث مرکز آموزشی درمانی پورسینا طی ۳ سال

معاون هماهنگی کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) سپاه نیز در این نشست با اشاره به عزم سپاه در احداث و توسعه مراکز درمانی استان، اظهار کرد: اکنون سرانه تخت بیمارستانی در گیلان به ازای هر یک هزار نفر یک صد تخت است که با اجرای این تبادل نامه از ۱.۵ به ۱.۸ ارتقا خواهد یافت. 

به گفته علیرضا فخاری، قرارگاه خاتم الانبیا تلاش می کند مرکز آموزشی درمانی پورسینا را با ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار طی یک دوره ۲.۵ تا سه ساله به پایان برساند. 

نیاز به اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد تومانی جهت اجرای اقدامات عمرانی پورسینا، رازی و شفا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با تقدیر از حمایت های بی شائبه دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه وبودجه اظهار کرد: رئیس سازمان برنامه وبودجه کمک های فراوانی در جهت توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان گیلان طی دو سال اخیر داشته است. 

وی با اشاره به فرسوده و مستهلک بودن فضاهای درمانی استان گفت: تعدادی از فضاهای درمانی استان ازجمله مراکز آموزشی درمانی رازی، پورسینا و شفا علاوه بر قدمت بالا از داشتن برخی از بخش های درمانی محروم هستند و موجب نارضایتی بیماران می شوند. 

ارسلان سالاری با اشاره به مشکلات فضای فیزیکی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: پراکنده بودن دانشکده ها در سطح شهر رشت، استیجاری بودن برخی از آن ها نظیر دانشکده بهداشت و همچنین قدمت بالای برخی از آن ها نظیر دانشکده پرستاری مامایی تداوم ارائه خدمات آموزشی را با اختلال روبرو می کند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تلاش های صورت گرفته جهت برقراری ردیف اعتباری جدید در بودجه ۱۴۰۰ برای سه پروژه بزرگ عمرانی در دانشگاه تصریح کرد: ساخت و تجهیز مرکز آموزشی درمانی ۳۵۰ تختخوابی جایگزین پورسینا، ۳۵۰ تختخوابی مرکز آموزشی درمانی رازی و همچنین مرکز آموزشی درمانی ۱۷۹ تختخوابی شفا در سایت لاکان با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه ازجمله برنامه ها در دانشگاه علوم پزشکی استان است. 

سالاری با بیان اینکه اجرای سه پروژه بزرگ عمرانی پورسینا، رازی و شفا نیازمند اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد تومانی است، گفت: این دانشگاه تلاش هایی جهت تکمیل و ساخت دانشکده پزشکی در سایت لاکان را نیز با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه در دست اقدام دارد که جهت تکمیل نیازمند ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار دارد. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان