جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به قرارداد همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی گیلان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، گفت: حجم ریالی این قرارداد بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر پنج شنبه در آئین تبادل قرارداد همکاری فی مابین دانشگاه علوم پزشکی گیلان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با اشاره به احداث پروژه های اثرگذار در حوزه درمان و بهداشت، گفت: با وجود محدودیت های کرونایی، اما به لحاظ تقویت و تکمیل زیرساخت ها و تجهیز امکانات به بیمارستان های گیلان اقدامات خوبی انجام شده است.

وی تصریح کرد: ۶۰۰ تخت بیمارستانی به مراکز درمانی دولتی استان گیلان اضافه شده که میزان اثرگذاری آنها در دوران کرونا قابل توجه است.

استاندار گیلان با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در ایام کرونا، اضافه کرد: تجهیز تخت های ای سی یو، سی تی اسکن و ام آر ای و اکسیژن سازهایی که برای بیمارستان های تازه تأسیس بود، در دوران پیک کرونا قابل تقدیر است.

زارع با بیان اینکه گیلان به جهت داشتن موقعیت جغرافیایی ویژه همواره میزبان گردشگران و مسافران در فصول مختلف است، افزود: درصدی از مبتلایان و بیماران و بستری ها افراد غیربومی هستند که در طول ۱۷ ماه گذشته، همه مراجعه کنندگان در مراکز درمانی خدمات دریافت کردند.

وی با اشاره به جزئیات قرارداد بین دانشگاه علوم پزشکی گیلان و قرارگاه سازندگی خاتم، بیان کرد: حجم ریالی این قرارداد بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان است.

استاندار گیلان با ابراز امیدواری مبنی بر تکمیل و اجرای این قرارداد در موعد مقرر، گفت: تاکنون ۵۰ میلیارد تومان این قرارداد تأمین اعتبار مشخص دارد و امیدوارم در مهلت زمانی مقرر و با حمایت دولت به سرانجام برسد.

گفتنی است؛ که به موجب این قرارداد مرکز آموزشی درمانی ۳۵۰ تختخوابی جایگزین بیمارستان پورسینا رشت احداث و دانشکده پزشکی سایت لاکان نیز تکمیل می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان