جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت _ ایرنا_ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه مبتلایان بستری و سرپایی بیماری کووید ١٩ در گیلان سیر صعودی دارد، گفت: شمار بیماران کوویدی مراجعه کننده به مراکز بهداشتی و درمانی به ۴۰۰ ...

دکتر آبتین حیدرزاده عصر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون نزدیک به ۴۹۰ نفر به دلیل این بیماری در بیمارستان های گیلان بستری هستند که نزدیک به ١٠٠ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمارها روزانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در استان گیلان مثبت شناسایی می شوند، اظهار داشت: با توجه به سیر صعودی بیماری رعایت توصیه های بهداشتی بیش از پیش باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ، شرکت در دورهمی ها و جشن ها از مهمترین دلایل سیرصعودی مبتلایان به کرونا در این استان است.

وی عدم رعایت پروتکل ها و محدودیت کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی توسط اصناف را از دیگر دلایل افزایش بیماری عنوان کرد و افزود: متاسفانه این پروتکل ها عمدتاً رعایت نمی شود لذا موجب دامن زدن بیماری می شود.

آمار مبتلایان به کرونا تقریبا از دهم ماه جاری در گیلان روند افزایشی دارد در این روز ۲۴۵ بیمار در بیمارستان های استان بستری بودند.

شهرستان های رشت، خمام، رودسر، رودبار، بندانزلی و آستارا به لحاظ رنگ بندی کرونایی قرمز ، سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه، فومن، ماسال، صومعه سرا و تالش نارنجی و لنگرود،  املش، شفت و رضوانشهر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

با این حال ادامه بی اعتنایی مردم در رعایت توصیه های بهداشتی شامل مسافرت ها، برگزاری مراسم های عروسی و عزا، دورهمی ها و شب نشینی ها می تواند مهمترین خطر در افزایش بیشتر مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در گیلان طی روزهای آینده باشد لذا برای جلوگیری از هر گونه عواقب جبران ناپذیر توجه به هشدار ها باید مورد اهتمام جدی همگان قرار گیرد.

برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا همه باید پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا شامل رعایت فاصله فیزیکی، دوری از تجمعات و استفاده از ماسک را جدی بگیرند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان