جستجوگر خبری شهرستان شفت

محمد رهبری به عنوان نماینده گیلان در کاروان المپیک جمهوری اسلامی ایران به توکیو سفر خواهد کرد تا پس از کسب مدال نقره مسابقات جام جهانی شمشیربازی، برای اولین بار المپیک را تجربه کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، درحالی المپیک ۲۰۲۰ توکیو برگزار میگردد که ورزشکاران گیلانی بخشی از کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می دهند یکی از این نفرات محمد رهبری است که در رشته شمشیربازی در این سری از مسابقات شرکت خواهد کرد.

بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ به نام رسمی «بازی های المپیاد سی و دوم» شناخته می شود، مراسمی ورزشی است که به میزبانی شهر توکیو در کشور ژاپن برگزار خواهد شد پیشتر بازی های المپیک تابستانی ۱۹۶۴ نیز در توکیو برگزار شده بود.

محمد رهبری، متولد ۲۲ آذر ۱۳۷۰ در گیلان است تحصلات او لیسانس تربیت بدنی است و مدرک مربیگری درجه ۲ شمشیربازی و همچنین سابقه داوری درجه ۲ ملی را در کارنامه دارد.

وی جوان با استعداد و پرتلاشی است که نام اورا در سالهای اخیر مکررا شنیده ایم اما این بار برای اولین بار وارد مرحله جدیدی از زندگی خود شده و میخواهد المپیک را تجربه کند.

محمد رهبری در سال ۲۰۱۱ به همراه فرزاد باهر، حسام همدانی و ساسان کلانتری در مسابقات بانکوک تایلند برنز تیمی را کسب کرد و در سال ۲۰۱۲ به همراه فرزاد باهر، علی پاکدامن و محمد فتوحی موفق شد طلای تیمی زیر ۲۳ سال مسابقات آسیایی فیلیپین را کسب کند.

او در سال ۲۰۱۳ طلای تیمی زیر ۲۳ سال کویت را به همراه علی پاکدامن، فرزاد باهر، محمد فتوحی کسب کرد. همچنین در همان سال در شانگهای چین به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد فتوحی نقره تیمی را به دست آورد.

رهبری در سال ۲۰۱۴ موفق شد طلای زیر ۲۳ سال مانیل فیلیپین، طلای تیمی را به همراه سجاد پورسلمانی، فرزاد باهر کسب کند و در همان سال برنز تیمی بزرگسالان سوون کره جنوبی را به همراه علی پاکدامن، مجتبی عابدینی، فرزاد باهر به دست آورد.

شمشیرباز گیلانی، در سال ۲۰۱۵ نقره تیمی بزرگسالان سنگاپور را به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، فرزاد باهر کسب کرد.

 

رهبری در سال ۲۰۱۶ مدال طلای تیمی جام جهانی سنگال را به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و فرزاد باهر کسب کرد، وی همچنین در سال ۲۰۱۷ نقره تیمی یونیورسیاد جهانی چین تایپه را به همراه علی پاکدامن، محمد فتوحی و فرزاد باهر به دست آورد.

رهبری در سال ۲۰۱۸ طلای ستلایت گرجستان را کسب کرد و در جام جهانی لهستان به همراه مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد فتوحی موفق به کسب مدال نقره تیمی شد.

محمد رهبری در توکیو اولین المپیک خود را درحالی تجربه می کند که سابقه دومی در مسابقات جام جهانی شمشیربازی را دارد مجتبی عابدینی تاکنون ۲ بار و علی پاکدامن یک بار به المپیک رفته اند و محمد رهبری و محمد فتوحی نیز تاکنون المپیک را تجربه نکرده اند.

نماینده گیلانی کاروان تیم شمشیربازی ایران باید در ۲۴ جولای (۲مرداد) در مسابقات انفرادی و در ۲۸ جولای(۶مرداد) در مسابقات تیمی به مصاف رقبای خود برود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان