جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به واگذاری دو هزار و ۵۷ واحد مددجویان بهزیستی در کشور گفت: از این تعداد ۶۰ واحد مددجویان مربوط به گیلان بود که به ضورت نمادین در صومعه سرا به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه سرا، حسین  نحوی نژاد امروز در آئین واگذاری واحدهای مسکونی مددجویان در روستای قاضده این شهرستان اظهار کرد : پنج واحد مسکونی شهرستان همزمان با واگذاری دوهزار و ۵۷ واحد مسکونی مددجویان در سراسر کشور در این شهرستان به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه این واحدهای مسکونی با کمک های بنیاد مستضعفان، قرارگاه خاتم، بنیاد مسکن، بسیج و انجمن خیرین مسکن ساز صورت گرفته، گفت: برای ساخت این واحدها دومیلیارد و۸۰۰ میلیون تومان از طریق خیرین و ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ هزار تومان از تسهیلات و سهم آورده مددجو تامین شده است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه به مناسبت هفته بهزیستی ۶۰ واحد مسکونی با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان به میزبانی صومعه سرا به بهره برداری رسید، افزود: در راستای احداث مسکن برای مددجویان، تا پایان سال جاری ۵۰۰ واحد مسکونی نیز تحویل مدد جویان می شود.

نحوی نژاد با اذعان به اینکه کمک به تامین سهم آورده مسکن معلولان و مددجویان نیازمند و فاقد مسکن جهت خرید یا احداث واحد مسکونی از جمله اقدامات این نهاد است، تصریح کرد: حق برخورداری از یک زندگی عادی، در رأس حقوق افراد دارای معلولیت قرار دارد که در پی احقاق آن تلاش می شود و این در حالی است که حق بهره مندی از خدمات آموزش و پرورش، بهداشت، مسکن، اشتغال، امکانات تفریحی، حقوق مدنی، سیاسی و حفظ حیثیت انسانی افراد دارای معلولیت، حق ذاتی آن ها است و راه اندازی تشکیلاتی چون بهزیستی کمک به این افراد و فعالان این عرصه برای رسیدن به حقوق شان  می باشد.

انتهای پیام/۸۴٠٠۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان