جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی آستارا برگزاری برنامه های گرامیداشت دهه امامت و ولایت و عید غدیرخم را با رعایت پروتکل های بهداشتی خواستار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه و رئیس ستاد شئون فرهنگی مناسبت های مذهبی آستارا روز چهارشنبه در جلسه این ستاد در سالن اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان گفت: از حضرت آدم تا حضرت خاتم (ص) مهمترین پیام و رسالت انبیاء معرفی جانشین برحق پیامبر اسلام بوده است و غدیرخم عصاره رسالت انبیای الهی است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا جشن های دهه امامت و ولایت و عید غدیرخم را مربوط به همه مسلمانان و انسان های آزاده دنیا دانست و افزود: با توجه به اینکه شهرستان آستارا از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، بنا بر اهمیت غدیرخم باید با رعایت موازین بهداشتی برنامه های مرتبط برگزار شود.

وی از دستگاه های اداری خواست علاوه بر تزئین سر در ادارات و فضای عمومی شهرهای آستارا و لوندویل، با عوامل برنامه های دهه امامت و ولایت همکاری کنند و فعالان فضای مجازی و خبرنگاران نیز پیام بزرگ غدیرخم را در شبکه های اجتماعی تبیین و تشریح کنند.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا نیز در این جلسه از آمادگی هیات امنای مساجد و محلات برای همکاری با ستاد گرامیداشت دهه امامت و ولایت توام با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی خبر داد.

فرمانده سپاه آستارا نیز همکاری دستگاه های اداری را برای برگزاری برنامه های این دهه خواستار شد و اجرای رژه خودرویی، برنامه های متناسب با فضای مجازی و استفاده از ظرفیت دانشگاه ها را در این خصوص پیشنهاد داد.

سرهنگ بهزاد قنبری گفت: برنامه یکشنبه های علوی که از سوی امام جمعه آستارا برای تبیین شخصیت مولا علی (ع) و ولایت و امامت در اداره ها پیشنهاد شده بود، متاسفانه به خوبی اجرا نشده است و مسئولان و مدیران در خصوص اجرای این برنامه اهتمام تمام داشته باشند.

عید قربان تا عید غدیرخم به نام دهه امامت و ولایت نامیده می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان