جستجوگر خبری شهرستان شفت

تهران-ایرنا- سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با هدف گسترش همکاریهای علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری با استانداری و دانشگاه گیلان تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر خواجه فرد، مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع هدف از امضای این تفاهم نامه را همکاری در زمینه اکتساب فناوری مورد نیاز کشور، توسعه فضای کسب و کارهای هوایی؛ اعلام اولویت های پژوهشی و فناورانه سازمان به دانشگاه و همکاری در اجرای طرح های آموزشی، پژوهشی و فناورانه سازمان صنایع هوایی در قالب تیم های استارتاپ و شرکت های دانش بنیان ممتاز منتخب برشمرد.

وی افزود: سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در راستای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) خود را ملزم به استفاده از سرریز  توانمندی های بخش دفاعی در حوزه های غیرنظامی می داند که  بهره گیری از ظرفیت های این سازمان در  فراهم سازی زیرساخت های پژوهشی، آموزشی و فرهنگ سازی در حوزه صنعت هوایی به ویژه در بخش هواپیماهای سبک، بخشی از این رویکرد است.

 ارسلان زارع استاندار گیلان هم در این مراسم، اقدامات سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در راستای توسعه کشور را مایه مباهات دانست و با اشاره به ظرفیت های استان گیلان در عرصه های منابع انسانی، علم و فناوری و موقعیت های جغرافیایی و اقتصادی آن، منطقه آزاد انزلی و دانشگاه گیلان، این تفاهم نامه را فرصت مناسبی برای اساتید و فارغ التحصیلان رشته های مختلف مکانیک، برق، الکترونیک و سایر رشته های تخصصی دانست.

 وی اضافه کرد: با امضای این تفاهم نامه می توان از ظرفیت های موجود متناسب با ماموریت های سازمان صنایع هوایی استفاده کرد و استان گیلان نیز به عنوان یکی از قطب های صنعت هوایی کشور مطرح گردد.

زارع ابراز امیدواری کرد: با عزم همگانی و اراده مسئولان استان و با برگزاری مستمر و ماهانه کارگروه های تعیین شده شاهد اجرایی شدن هر چه سریعتر مفاد این تفاهم نامه باشیم.

 احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان هم در این مراسم با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه آنرا فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت های بالقوه دانشگاه ها، اساتید و دانشجویان شمال کشور در کارآفرینی و توسعه ارتباطات صنعت و دانشگاه دانست .

وی با اشاره به اینکه دانشگاه گیلان به عنوان بزرگترین دانشگاه منطقه شمال کشور نقش هماهنگ کننده دانشگاه های استان های شمالی کشور را برعهده دارد، افزود: این تفاهم نامه علاوه بر فرصت هایی که برای توسعه استان گیلان دارد با توجه به تنوع رشته ای موجود و ظرفیت های علمی دانشگاهی، دستاوردهای خوبی هم برای دانشگاه گیلان خواهد داشت.

 در  این مراسم ، استاندار گیلان و هیئت مدعو ضمن بازدید از شرکت های تابعه سازمان صنایع هوایی، از نزدیک با دستاوردها و توانمندی های سازمان صنایع هوایی در حوزه ، طراحی، ساخت،  تولید و بازآماد (اورهال) انواع هواپیما ، بالگرد و پهپاد آشنا شدند.

صبح امروز چهارشنبه با حضور امیر خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، ارسلان زارع استاندار گیلان، علی اوسط اکبری مقدم رئیس سازمان منطقه آزاد تجاری و  احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان، تفاهم نامه همکاری مشترک به امضاء طرفین رسید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان