جستجوگر خبری شهرستان شفت

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت در اقدامی قابل تحسین در جهت نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب اقدام به هدیه و شاخه گل به بانوان در سطح معابر عمومی کرد که با استقبال گرم شهروندان به ویژه بانوان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، یکی از تأکید اسلام و جوامع بشری ستر و پوشاندن بشریت بوده و به تعبیری حجاب و پوشش بانوان و آقایان به ویژه بانوان به منزله ی یک حاجب و مانع در مقابل افراد نامحرمی است که قصد نفوذ و تصرّف در حریم ناموس دیگران را دارند.

مقوله حجاب و عفاف امروزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی و همچنین در اولویت قرار نگرفتن موضوع فرهنگ در کشور کمی با نگرانی هایی مواجه شده، هرچند وجود تمدن غنی، اندیشه اسلامی نافذ در جامعه و افراد متمدن و فعال موجب تقویت فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه شده است.

در تقویم ایران، سالروز ازدواج دو نور حضرت علی علیه السلام و فاطمه زهرا سلام الله علیهما به عنوان روز عفاف و حجاب نام گذاری شده و برنامه های متنوعی توسط اعضای شورای فرهنگ عمومی و همچنین گروه های مردمی در جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برگزار می شود.

 

در شهرستان شفت نیز علاوه بر اجرای برنامه های فرهنگی متنوع و بی شمار در جهت تشویق و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گروه های مردمی در کنار مسئولان فرهنگ دوست، اقدامات قابل دفاع ، نمادی و ارزشمندی را برگزار می کنند که قابل تأمل است.

ازجمله اقدامات تأثیرگذار و مردم پایه در جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، تقدیم گل و هدیه به بانوان محجبه در معابر عمومی شهر شفت بود که بسیار مورد استقبال شهروندان شفتی به ویژه بانوان قرار گرفت.

بانوان شفتی ازجمله رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت که خود یکی از بانوان هست با اهدای شاخه گل و بسته های فرهنگی به بانوان و زوجین علاوه بر تکریم آن ها و گرامی داشتن سالروز ازدواج امام علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیهما در جهت گسترش فرهنگ حجاب و ایجاد انگیزه در بین سایرین موجب افزایش امید و ترویج این فریضه الهی و اجتماعی شدند.

 

مهنا بابایی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت می گوید حفظ حجاب و عفاف در راستای صیانت از کانون گرم خانواده و رفتار و منش فاطمی باید الگوی همه بانوان در سطح جامعه قرار بگیرد.

بابایی هدف از اجرای طرح هدیه گل به بانوان ازجمله بانوان محجبه را حرکتی فرهنگی در جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، استحکام بنیان خانواده و مقابله با تهاجم فرهنگی در شهرستان می داند.

البته علاوه بر طرح های نمادین مشابه، رئیس اداره ارشاد اسلامی شفت تبلیغات محیطی، برپایی نمایشگاه کتاب و برگزاری مسابقه کتاب خوانی را از دیگر برنامه های این اداره در هفته عفاف و حجاب معرفی کرد. بابایی گفته: در این طرح به ۳۰ نفر از بانوان  به ویژه باحجاب چادر و تعدادی از زوجین شهرستان بسته فرهنگی، قرآن کریم و شاخه گل اهداشده مورد استقبال همگان قرار گرفت.

 

یقیناً در کنار آموزش مستمر فرهنگ حجاب، اجرای برنامه های متنوع و جذاب برای بانوان به ویژه در سنین پایین می تواند عاملی جهت افزایش انگیزه و باور به هنگام پوشش کامل از سوی بانوان منجر شود.

حفظ حجاب و عفاف در جامعه به ویژه در شرایطی که تهاجم و تهدیدات دشمن پای خود را در ابعاد مجازی و حقیقی و همچنین با اغواگری های نابه هنجار اجتماعی در جامعه گسترش داده، تلاش همه جانبه را می طلبد و باید همه خود را در برابر این واجب عبادی اجتماعی مسئول بدانند و در نهادینه کردن آن تلاش کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان