جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون فرهنگی اوقاف گیلان با اشاره به اجرای مانور سلامت در بقاع متبرکه استان، گفت: این مانور با هدف ترویج فرهنگ وقف در حوزه سلامت اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سجاد کاظمی پور صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به شیوع ویروس کرونا و فعالیت بقاع متبرکه در بخش های طی یک سال گذشته، اظهار کرد: هیأت امنای بقاع متبرکه در زمینه تهیه و توزیع اقلام بهداشتی اقدامات بسیاری انجام داده اند.

وی به راه اندازی ۱۵ کارگاه های تولید ماسک، اقلام پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی، مواد ضدعفونی کننده و سایر اقلام در بقاع متبرکه اشاره کرد، گفت: در راستای حفظ سلامت زائران نیز هر روز صحن بقاع و امامزادگان ضدعفونی شده است.

معاون فرهنگی اوقاف گیلان در ادامه با اشاره به همکاری این دستگاه با سایر نهاد در تهیه و توزیع بسته های معیشتی، تسهیل در دفن اموات و انجام اعمال مذهبی، افزود: یکی از برنامه های اداره کل اوقاف در دهه ولایت اجرای مانور سلامت در بقاع متبرکه است.

وی با بیان اینکه اینکه طرح به منظور ترویج فرهنگ وقف در حوزه سلامت است، اضافه کرد: تلاش می شود تا بسترهای لازم برای جلب مشارکت عمومی در حوزه سلامت فراهم شده و در قالب این طرح غربالگری زائران و مجاوران بقاع متبرکه از نظر سلامت جسمانی و کمک به نظام سلامت کشور انجام می شود.

وی با اشاره به مشارکت بسیج و دانشگاه علوم پزشکی در اجرای مانور سلامت، افزود: در این طرح مراکز افق بقاع متبرکه که کارگاه تولید ماسک دارند به صورت رایگان ماسک بین زائرین توزیع می کنند.

معاون فرهنگی اوقاف گیلان در ادامه توزیع بسته های مواد شوینده و ضدعفونی کننده بین زائران و مجاوران توسط مراکز افق بقاع متبرکه را از دیگر برنامه بر شمرد و اضافه کرد: در این طرح با همکاری خدام افتخاری و اعضای مراکز افق بقاع متبرکه، آزمایش قند خون، فشار، ویزیت رایگان از زائرین و مجاورین بقاع متبرکه انجام شود و با هماهنگی و تعامل با شبکه بهداشت و درمان تست رایگان کرونا از زائرین صورت گیرد.

حجت الاسلام کاظمی پور با بیان اینکه تجلیل از پرستاران و کادر درمان را از دیگر بخش های است، گفت: رؤسای ادارات شهرستان های لاهیجان، لنگرود، رودسر، رشت و مدیرکل اوقاف گیلان با حضور در مراکز درمانی از کادر درمان قدردانی کرده اند.

معاون فرهنگی اداره اوقاف گیلان با اشاره به اینکه از ابتدای مبارزه با کرونا ۷۰ هزار بسته معیشتی توسط مراکز افق بقاع متبرکه در مناطق محروم استان توزیع شده است، اظهار کرد: ارزش بسته های توزیع شده توسط مراکز افق بقاع متبرکه ۱۵ میلیارد تومان بوده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان