جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در استان، گفت: هموطنان لطفا به گیلان سفر نکنید.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان پرداخت و اظهار کرد: در حال حاضر ۴۳۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه متأسفانه در شبانه روز گذشته باز هم تعداد بیماران کرونایی نیازمند بستری در مراکز درمانی سه رقمی بود، افزود: ۱۲۹ بیمار جدید شناسایی و در بیمارستان ها بستری شدند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۶۱ بیمار نیز در وضعیت بد قرار داشته و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، گفت: مهم ترین افزایش تصاعدی بیماران عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی با بیان اینکه سویه جدید که با نام کرونا دلتا شناخته می شود سرایت بیشتری دارد، اضافه کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده این نوع از کرونا هم قدرت سرایت بیشتر و هم کشندگی بالاتری نسبت به جهش های گذشته دارد.

دهنادی مقدم با اشاره به اینکه قدرت سرایت این سویه حدود ۶۰ درصد بیشتر از انواع دیگر است، تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده این است که گیلانیان باید پروتکل ها و دستور العمل ها را با دقت بیشتری رعایت کنند.

وی در ادامه افزایش تعداد مسافران در استان گیلان را مهم ترین و جدی ترین تهدید در حال حاضر عنوان و بیان کرد: با وجود همه خطراتی که کرونا دلتا می تواند برای هر فرد و خانواده و دوستانش به همراه داشته باشد از همه هموطنان می خواهم مسافرت ها را به زمان بعد از کنترل و مهار کرونا موکول کنند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان از شهروندان این استان نیز خواست از حضور در دورهمی ها، مهمانی ها، تجمعات، رستوران ها و اماکن شلوغ جدا خودداری کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان