جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- همایش مجمع فاطمی گیلان به مناسبت هفته عفاف و حجاب و به منظور ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و سبک زندگی عفیفانه در رشت برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این همایش با حضور فعالان حوزه عفاف و حجاب و دختران بسیج دانش آموزی گیلان در سالن اجتماعات کانون بسیج جوانان رشت برگزار شد.

در همایش مجمع فاطمی گیلان که بدلیل کرونا با حضور محدود مدعوین برگزار شد ، برنامه های مختلفی نیز اجرا شد.

مدیرامور خواهران سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان در همایش مجمع فاطمی گیلان  گفت:  این همایش برای دختران مجمع فاطمی و به منظور ترویج فرهنگ و عفاف و سبک زندگی عفیفانه در جامعه برگزار شده است .

 فاطمه  اصغری افزود: این دانش آموزان  در مجمع فاطمی استان گیلان حضور دارند و منتخب استان هستند که به حل مسائل دانش آموزی در درون و برون مدارس کمک می کنند .

 همچنین فعال حوزه حجاب و عفاف و  پزشک فوق تخصص زنان و زایمان  در رشت در این همایش گفت: ایجاد معرفت نفس در انسان ها موجب هدایت افراد به سمت تعالی می شود.

مرضیه مهرافزا افزود: برخی از دختران ما با وجود گذشت ۴۰ سال از  انقلاب اسلامی از حجاب فاصله گرفتند و تصور می کنند که حجاب مانع آنها است. 

وی حجاب را زیوری خواند که دختران و زنان را از نگاه های آلوده دور می کند و بیان کرد: باید معرفت نفس واقعی را در زنان و مردان مان ایجاد کنیم  تا  جلوی  بسیاری از  مشکلات و آسیب های اجتماعی گرفته شود.

استاد دانشگاه و فعال حوزه عفاف و حجاب با اشاره به مسئولئیت های مختلف بسیاری از بانوان در اجتماع بعد از انقلاب  گفت: حتی  شاهد هستیم که بانوان در جایگاه های مختلف حتی در قبولی دانشگاه بیشتر از آقایان هستند که این موضوع گواه آنست که حجاب مانعی برای کسب موفقیت ها برای بانوان ما نیست.

مهرافزا خاطر نشان کرد: وقتی بانوان حجاب رعایت می کنند  از آسیب ها درگزنذ می مانند و بهتر می توانند به مسئولیت های خود در اجتماع متمرکز شوند.

وی حضرت فاطمه (س) را الگوی همه بشریت دانست و اظهار داشت؛ حجاب ارزشی به زن می دهد که همه مردم را متوجه اندیشه و فکر آنها می کند.
در پایان این مراسم از دانش آموزان منتخب تجلیل شد .  تعدادی از مدعوین نیز از طریق فضای مجازی این برنامه را دنبال می کردند.

۲۱ تیرماه روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان