جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به ظرفیت اراضی استان در افزایش سطح کشت توتون باکیفیت تأکید کرد که مسیر توسعه تولید محصولات در مجتمع دخانیات گیلان، تسهیل شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع شامگاه سه شنبه در دیدار مدیرعامل شرکت دخانیات کشور به پیشینه و ظرفیت مجتمع دخانیات گیلان در تولید محصول با کیفیت اشاره و اظهار کرد: وجود تجهیزات، نیروی انسانی، کشاورزان و بالغ بر ۱۱ هزار بهره بردار و توتون کار در سابقه این مجتمع و استان، ظرفیتی مستعد محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از تولید انواع محصولات شرکت دخانیات از مجتمع گیلان است، گفت: این پتانسیل باید مورد توجه مدیران ارشد شرکت دخانیات باشد و خوشبختانه طی دو سال اخیر شاهد افزایش تولید محصولات هستیم که نشان دهنده اقدامات مؤثر است.

وی  بر ضرورت تسهیل مسیر توسعه تولید محصولات در مجتمع دخانیات گیلان تأکید و تصریح کرد: باتوجه به استعداد اراضی گیلان در افزایش سطح کشت توتون باکیفیت، بایستی از مشوق هایی همچون نهاده ها، کود، یارانه، تسهیلات و تضامین بانکی و خرید تضمینی محصول با قیمت مناسب استفاده شود.

وی بر لزوم احیاء بیمارستان توتونکاران رشت به عنوان جزئی از تاریخ این شهر و مجموعه دخانیات تأکید کرد و افزود: بهینه سازی سالن های متروکه شرکت دخانیات در گیلان علاوه بر افزایش میزان سرمایه، به سیما و منظر شهری کمک می کند.

مدیرعامل شرکت دخانیات کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه حدود ۵۵ درصد محصولات پرفروش و باکیفیت به ویژه در بخش استراتژیک شرکت دخانیات در مجتمع گیلان به عنوان بزرگترین مجموعه کشور تولید می شود، گفت: نگاه دولت و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت  طی سال های اخیر ، در مسیر حمایت از توسعه شرکت دخانیات است.
سیاوش افضلی به وجود زمینه افزایش سطح زیرکشت توتون در گیلان اشاره و اضافه کرد: هر یک کیلو توتون تولیدی از اراضی گیلان، حجم بالایی از میزان واردات کشور در این حوزه را می کاهد.
وی شرایط مجتمع دخانیات گیلان را روبه رشد دانست و از آمادگی این مجموعه برای تعامل با مدیریت ارشد استان در مدیریت مصرف برق خبر داد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان