جستجوگر خبری شهرستان شفت

طی بازدید مشترک مدیرکل و معاونان صداوسیمای مرکز گیلان و مدیرکل راه آهن شمال ۲ از شبکه ریلی استان گیلان به ضرورت استفاده رسانه برای فرهنگ سازی ایمنی در راستای توسعه این متد حمل ونقل تأکید شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، غلامحسین ولدی در حاشیه بازدید از خطوط ریلی رشت با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت رسانه در راستای افزایش فرهنگ ایمنی اظهار کرد: رسانه ملی و در حوزه های صدا، سیما، خبر و فضای مجازی ظرفیت بزرگی برای تولید و انتشار محتوای الزامات، قوانین و نکاتی که برای یک زیست مسالمت آمیز ساکنان حاشیه خطوط ریلی با این متد حمل ونقل دارد که نباید از این مهم غافل شد.

وی ابا اشاره به همکاری همه جانبه راه آهن با صداوسیما در جهت فرهنگ سازی افزود: برای تسهیل در تولید محتوا در امر فرهنگ سازی، برجسته سازی و معرفی خدمات، مجموعه تصاویر تهیه شده از طول خطوط، ایستگاه، قطارهای باری و مسافری توسط این اداره کل به صداوسیمای استان گیلان تحویل خواهد شد.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ همچنین با اشاره به نقش فضای مجازی بیان کرد: در عصر کنونی با توجه سرعت انتقال اطلاعات، فضای مجازی نقش تعیین کننده ای در امر فرهنگ سازی دارد.

ولدی با تصریح بر اینکه مردم گیلان شایسته بهترین خدمات هستند، گفت: برای آسایش حال اهالی شریف گیلان بهترین سالن های مسافری شبکه ریلی کشور در گیلان ارائه خدمت می کنند.

وی با بیان اینکه راه آهن درزمینه جابه جایی بار تعامل مؤثری با صنایع فولاد، تولیدی های دام و طیور و شرکت های راه سازی داشته، افزود: خوشبختانه محصولات و مواد اولیه این صنایع به طور مستمر از طریق ریل در حال انتقال است.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ با بیان اینکه ایستگاه راه آهن رشت ظرفیت مناسبی برای جذب بار از بنادر و پایانه های مرزی شمال کشور را دارد، تصریح کرد: راه آهن می تواند به عنوان یک نقطه استراتژیک درزمینه جذب بارهای ترانزیتی با بهره گیری از شیوه حمل ونقل ترکیبی نقش آفرینی کند.

مدیرکل صداوسیمای گیلان نیز در جریان این بازدید اظهار کرد: راه آهن به عنوان یکی از عوامل توسعه موهبتی بزرگی است که در استان گیلان توسعه پیداکرده است.

وی با اشاره به اینکه راه آهن گیلان یک ابر پروژه است، گفت: متخصصان راه آهن برای ساخت و ایجاد این شیوه حمل ونقل زحمات زیادی متحمل شدند.

محمدباقر باقر زاده با بیان اینکه پس از انقلاب در حوزه ساخت راه آهن انقلاب بزرگی رخ داده که نمونه بارز آن راه آهن گیلان است، گفت: بااتصال بندر انزلی به شبکه ریلی توسعه ترانزیت رقم خواهد خور که ما نیز با توجه به رسالت صدا با تمام توان برای معرفی راه آهن به اهالی گیلان و همچنین فرهنگ سازی تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان