جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - مسئولان آستارا در قالب ستاد ترویج حجاب و عفاف، پیشگامی کارکنان ادارات و بخصوص کارمندان زن را برای حفظ و معرفی الگوی پوشش ایرانی اسلامی و اخلاق فاطمی خواستار شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا روز دوشنبه در جلسه ستاد حجاب و عفاف در فرمانداری آستارا گفت: دشمنان در فضای مجازی بستر بی حجابی و بی عفتی را فراهم می کنند و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید از مدارس و دانشگاه ها آغاز شود.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا اضافه کرد: شهدا در وصیتنامه های خود به رعایت حجاب زیاد سفارش کرده اند و در مسیر پایداری حجاب، خون های زیادی ریخته شده است و سوق یاقتن جامعه به بی عفتی که سبب افزایش طلاق و بی بندوباری می شود از دلایل شلوغی دادگاه هاست.

وی بیان کرد: تبلیغات دشمن، بدبینی مردم نسبت به اسلام را هدفگذاری می کند و بانوان و دختران جامعه باید با بهره گیری از زندگانی حضرت زهرا (س)، زنان و دخترانی انقلابی و اسلامی باشند و تحت تاثیر دشمن قرار نگیرند.

وی اظهار کرد: حفظ عفاف و حجاب مستلزم ترویج فرهنگ اسلامی و فاطمی است و برای تحکیم بنیان خانواده باید به پوشش و لباس مناسب ارزش قائل شویم و به فرهنگ فاطمی رجوع کنیم.

وی با گرامیداشت ۲۱ تیرماه روز ازدواج و عفاف و حجاب و سالروز ازدواج علی (ع) و فاطمه (س)، گفت: زن و مرد در بخش های دینی و اعتقادی مکمل همدیگر هستند و باید به نیازهای معنوی هم توجه داشته باشند و مسئولان نیز بستر ازدواج آسان جوانان را بیشتر فراهم کنند.

سرپرست فرمانداری آستارا هم در این جلسه گفت: بنا به اهمیت استفاده از ظرفیت دستگاه ها جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، هر اداره ملزم به پیگیری موضوعات عفاف و حجاب است و در این راستا از ظرفیت سمن ها استفاده شود.

سعید میرقربانی افزود: حضرت فاطمه (س) در زندگی فردی و اجتماعی، بهترین الگوی بانوان است و با رعایت عفاف و حجاب، در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی، الگوی موفق و کامل یک زن را به جهانیان نشان داد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان