جستجوگر خبری شهرستان شفت

پس از دو روز رقابت ورزشکاران بانوان در مسابقات دوومیدانی قهرمانی دختران نوجوان کشور به میزبانی شهرکرد، ورزشکاران تیم گیلان توانستند یک نشان نقره و دو برنز در این دوره از رقابت ها را از آن خود کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت؛ پس از دو روز رقابت ورزشکاران بانوان در مسابقات دوومیدانی قهرمانی دختران نوجوان کشور به میزبانی شهرکرد، ورزشکاران تیم گیلان  توانستند با کسب یک  نشان نقره و دو برنز در این دوره از رقابت ها را به پایان برسانند.

در این مسابقات از تیم استان گیلان، خانم مهدیس مینایی پور در  ماده پرتاب چکش به مقام سوم کشور رسید، مبینا بابا نژاد در ماده ۱۰۰ متر ششم کشور، خانم شیرین بطحایی در ماده پرش بانیزه به مقام دوم کشور و در ماده هفتگانه نیز خانم دنیا انتظاری به مقام سوم کشوری دست یافت.

در جریان این مسابقات، دو حدنصاب ملی در مواد ۱۰۰ متر مانع و پیاده روی پنج هزار متر شکسته شد.

آژین قادری ورزشکار استان کردستان رکورد ملی ۱۰۰ متر مانع را ۱۵ صدم ثانیه جابجا کرد و صبا فرمان پور از همدان توانست با ثبت رکورد ۳۰: ۱۵.۱۴ دقیقه، حدنصاب ملی پنج هزار متر پیاده روی را به مدت ۲: ۲۹.۴۴ دقیقه در این رده سنی بهبود بخشد.

همچنین در مسابقات دوومیدانی قهرمانی نوجوانان کشور و انتخابی تیم ملی اعزامی به رقابت های آسیایی کویت که با حضور ۱۸۶ دختر دوومیدانی کار در ورزشگاه شهدای دانش آموز شهرکرد و زمین پرتاب های شلمزار برگزار شد، در ماده ۱۰۰ متر مانع پس از کسب رکورد توسط آژین قادری، یاسمین نعیمی راد از خراسان رضوی و محدثه مرادی از آذربایجان دوم و سوم شدند.

پس از شکست رکورد پیاده روی پنج هزار متر توسط صبا فرمان پور، نسا نجاری از همدان و سیما هراتی توانستند پس از وی در جایگاه های دوم و سوم این ماده ورزشی قرار گیرند.

یسنا بهمردی از تهران در ماده پرش بانیزه رکورد دو متر و ۹۰ سانتی متر را از خود به جای گذاشت و به نشان طلا دست یافت، شیرین بطحایی از گیلان دوم شد و ستایش محمدپور از تهران به مقام سوم رسید.

در ماده ۱۰۰ متر، ملینا اسماعیلی از البرز با رکورد ۱۲.۳۸ ثانیه، نشان طلا گرفت. مینا شافعی و فرشته کافی مقدم ورزشکاران خراسان رضوی نیز ۲ نشان نقره و برنز این ماده را از آن خود کردند.

یاسمین اصغری دیگر ورزشکار خراسان رضوی در مسابقات ماده ۸۰۰ متر با ثبت رکورد ۲: ۳۱.۸۴ دقیقه توانست مقام نخست را از آن خود کند، مهدیه زارعی از فارس و آیدا نارویی از سیستان و بلوچستان در این ماده ورزشی به مقام های دوم و سوم رسیدند.

در ماده پرش سه گام، عنوان قهرمانی به زهرا حفظی از یزد رسید. حفظی در این ماده رکورد ۱۱ متر و ۸۶ سانتی متر را ثبت کرد، سلما سلطانی از گلستان و نسا مرادی از کرمانشاه در جایگاه های دوم و سوم این ماده قرار گرفتند.

بیتا فکری ورزشکار تیم دوومیدانی تهران با رکورد ۵۶ متر و ۳۶ سانتی متر عنوان نخست پرتاب چکش را در این رقابت ها به دست آورد. ملیکا نوروزی از البرز دوم شد و مهدیس مینایی پور از گیلان مقام سوم را از آن خود کرد.

مقام نخست پرتاب دیسک به ورزشکار میزبان تعلق گرفت و مهشید عادل در این ماده دیسک را ۳۹ متر و ۵۸ متر پرتاب کرد و نشان طلا را بر گردن آویخت، ناره قاراخانی از اصفهان و ستایش مرادی از کرمانشاه نیز دوم و سوم شدند.

غزل گمار در ماده ۴۰۰ متر با رکورد ۱: ۰۱.۲۴ دقیقه یک نشان طلا برای تیم کرمانشاه به دست آورد، مینا ناصری از خراسان رضوی و روژبین جهانی از آذربایجان غربی نیز پس از وی بر سکو های دوم و سوم این ماده ورزشی ایستادند.

قهرمانی زهرا حفظی در رقابت ماده پرش طول با رکورد پنج متر و ۴۹ سانتی متر، تیم یزد را صاحبت دومین نشان طلا کرد و ثنا مرادی از کرمانشاه و سلما سلطانی از گلستان به نشان های نقره و برنز پرش طول دست یافتند.

در پرش ارتفاع، عاطفه سرافراز از یزد با رکورد یک متر و ۵۸ سانتی متر قهرمان شد، نشان های نقره و برنز این ماده را نیز کیانا کرمی وفا و ستایش شهامت منش از تیم تهران به دست آوردند.

ملینا اسماعیلی البرز در ماده ۲۰۰ متر رکورد ۲۵.۹۹ ثانیه را ثبت کرد تا نشان طلا را از آن خود کند، مینا شافعی با تصاحب مقام دوم یک نشان نقره بر مجموع نشان های تیم خراسان رضوی افزود و ثمین جعفر زاده از آذربایجان شرقی نیز به نشان برنز رسید.

در ماده هفتگانه صبا خراسانی از تهران با امتیاز سه هزار و ۹۱۷ به مقام نخست رسید، الناز موسایی دیگر ورزشکار تهرانی نایب قهرمان شد و دنیا انتظاری از گیلان در جایگاه سوم ایستاد.

یاسمن نعیمی راد در ماده ۴۰۰ متر مانع موفق شد با رکورد ۱:۰۷۵۸ دقیقه زودتر از دیگران به خط پایان برسد و اول شود، آوا چهارتنگی از خوزستان و فائزه آل حسن از خراسان رضوی هم مقام های دوم و سوم این ماده را از آن خود کردند.

در رقابت رله امدادی تیم خراسان با ۲:۲۸.۳۰ دقیقه اول شد، تیم تهران و کرمانشاه نیز بی جایگاه های دوم و سوم این ماده ورزشی دست یافتند.

مژده وزیری از خراسان رضوی در رقابت ماده هزار و ۵۰۰ متر با رکورد ۵:۲۶.۸۹ دقیقه یک نشان طلای دیگر را برای تیمش به دست آورد، رزیتا بخشی از چهارمحال و بختیاری نیز نقره ای شد و پریماه رسولی از هرمزگان عنوان سوم را به دست آورد.

دیگر نشان طلای تیم خراسان رضوی را ستایش امینی یزدی با رکورد ۸:۳۱.۸۱ دقیقه در ماده دو هزار متر مانع کسب کرد، کیمیا محمدی از لرستان و فائزه عابدی نژاد از قم در این ماده به مقام های دوم و سوم بسنده کردند.

در ماده پرتاب نیزه، مانا حسینی با رکورد ۳۵ متر و سه صدم سانتی متر به مقام قهرمانی رسید، بهار واحدی از گلستان در این ماده ورزشی با قرار گرفتن در جایگاه دوم نشان نقره گرفت و حنانه جدید از اردبیل نیز نشان برنز را بر گردن آویخت.

مقام نخست ماده سه هزار متر را کوثر قاسمی از کرمانشاه با رکورد ۱۱:۳۶.۴۹ دقیقه به دست آورد و نرگس نیک روش و فائزه قربانیان از سمنان دوم و سوم شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان این رقابت ها تیم دوومیدانی استان خراسان رضوی با کسب پنج مدال طلا و چهار مدال نقره و دو مدال برنز قهرمان شد و تیم های تهران با سه مدال طلا و سه مدال نقره و سه مدال برنز و البرز با سه  مدال طلا و یک مدال نقره به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان