جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به تشدید وضعیت کرونا در استان با افزایش تعداد بیماران، گفت: ۴۱۱ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تشدید بیماری کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: متأسفانه هر روز شاهد افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان گیلان هستیم.

وی با بیان اینکه این روند نگران کننده است، گفت: تعداد بستری های روزانه در گیلان به بیش از ۱۰۰ بیمار رسیده و تنها در شبانه روز گذشته ۱۰۵ بیمار کرونایی نیازمند بستری در مراکز درمانی گیلان شناسایی و بستری شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۱۱ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند، افزود: متأسفانه حال ۸۳ بیمار وخیم و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۱ بیمار طی شبانه روز گذشته به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها منتقل شده اند که نشان دهنده شدت سرایت و وضعیت خطرناک کرونا در استان گیلان است.

حیدرزاده با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در گیلان به میزان کمتر از میانگین کشوری است، اضافه کرد: زدن ماسک و خودداری از حضور در دورهمی ها، مهمترین راه برای کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا در جامعه است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان