جستجوگر خبری شهرستان شفت

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر لزوم پایش سیستماتیک و مستمر ذخایر معدنی استان و استفاده از ظرفیت اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی برای امکان سنجی احیاء معادن متروکه غیرفلزی گفت: انجام صحیح ...

 به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع امروز در جلسه شورای معادن استان گیلان در سالن غدیر با تأکید بر ضرورت رعایت اصول فنی در معادن و بهره برداری بهینه از آن ها اظهار کرد: مطابق با قانون، سازمان نظام مهندسی معدن، بر فرآیند بهره برداری از معادن نظارت دارد ولی لازم است روند فنی برداشت مواد معدنی، به طور دقیق رعایت شود.

وی انجام صحیح وظایف نظارتی سازمان نظام مهندسی معدن را زمینه ساز به حداقل رسیدن مخاطرات در فعالیت های معدنی دانست و گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، در مسیر صدور مجوزهای جدید برداشت از معادن، با حساسیت و دقت بیشتری اقدام کند.

به گفته استاندار گیلان، برای امکان سنجی دارا بودن قابلیت بهره برداری از معادن، کمیته ای با حضور سازمان هایی ازجمله صمت، منابع طبیعی، زمین شناسی، حفاظت محیط زیست، خانه معدن، فرمانداری و ارگان های نظارتی همچون بازرسی تشکیل و در جلسه آتی این شورا، گزارش جامعی ارائه دهند.

زارع همچنین استفاده از ظرفیت اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان برای امکان سنجی احیاء معادن متروکه غیرفلزی و نیز اخذ نظر کارشناسی این نهاد در خصوص ایمن سازی دکل های برق را مورد تأکید قرارداد.

توجه به اصل پیشگیری در بهره برداری های غیراصولی از معادن، تهیه بانک اطلاعاتی جامع و انجام مطالعات پژوهشی از دیگر مواردی بود که استاندار گیلان در این جلسه بر آن ها تأکید کرد.

محمدرضا احمدی سنگری و مهرداد گودرزوند چگینی نمایندگان رشت و رودبار در مجلس شورای اسلامی نیز مطابق با دستور جلسه، دیدگاه های خود را بیان داشتند.

همچنین در این جلسه، گزارش دبیرخانه شورا در مورد آخرین وضعیت و اقدامات پیرامون معدن خرشک، گزارش اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی کاسپین باختری استان در زمینه ارائه و معرفی ظرفیت های زمین شناسی با نگرش ویژه مواد معدنی ارائه شد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان