جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمان علوم پزشکی گیلان حضور مسافران را تهدیدی برای استان با توجه شرایط کرونا برشمرد و گفت: تنها حدود ۵۰ درصد گیلانیان از ماسک استفاده کرده و پروتکل ها را رعایت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، انوش دهنادی مقدم شامگاه یکشنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۸۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۱۰۹ بیمار جدید نیاز بستری در بیمارستان ها شناسایی و بستری شدند، افزود: ۵۵ بیمار بد حال در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به دلایل افزایش بیماران کرونایی در استان، گفت: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان و اصناف از مهم ترین دلایل است که سبب شناسایی هشت مورد کرونا دلتا در استان گیلان شده است.

وی با بیان اینکه قدرت سرایت کرونا دلتا ۶۰ درصد بیشتر از انواع قبلی آن است، اضافه کرد: متأسفانه کشندگی داخل بیمارستانی این نوع از کرونا دو برابر بوده و شیوع این نوع از ویروس در هر منطقه ای آن را به نوع قالب در همه گیری تبدیل کرده است.

دهنادی مقدم در ادامه ضمن هشدار با شهروندان گیلانی در خصوص جدی گرفتن کرونا نوع جدید و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک، گفت: رعایت دقیق همه شیوه نامه های بهداشتی در حال حاضر تنها راهکار مقابله با کرونا است.

وی با اشاره به عوارض ناشی از ابتلاء به کرونا حتی بعد از بهبودی کامل، ادامه داد: خستگی، از دست دادن حس بویایی و عدم توانایی استفاده از قوای جسمانی از مهم ترین عوارض ناشی از ابتلاء به کرونا است لذا شهروندان باید پروتکل ها را با دقت رعایت کنند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر پنج شهر استان در وضعیت قرمز و شش شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند، افزود: متأسفانه بررسی ها نشان می دهند تنها حدود ۵۰ درصد شهروندان از ماسک استفاده کرده و پروتکل های بهداشتی می کنند.

وی عدم شرکت در مهمانی ها، حضور در تفرجگاه ها، سواحل دریا، مکان های شلوغ فاقد تهویه و رعایت فاصله اجتماعی حداقل دو متر و ضد عفونی کردن دست ها را از مهم ترین مواردی عنوان کرد که باید همچنان از سوی شهروندان رعایت شود.

دهنادی مقدم ادامه داد: در حال حاضر افزایش مسافرت ها و حضور مسافران به یک تهدید برای گیلان تبدیل شده است و از هموطنان می خواهیم سفر به این استان را به یک زمان دیگر موکول کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان