جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به نقش دهیاری ها و شهرداری ها در توسعه روستا و شهر، گفت: دهیاران باید به موضوع جلوگیری از تغییر کاربری اراضی توجه ویژه ای داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع ظهر یکشنبه در همایش روز شهرداری ها و دهیاری ها با اشاره به ساختار خدماتی و اجرایی مبتنی بر مشارکت مردم این دو نهاد، اظهار کرد: باید با استفاده ظرفیت ها جهت دستیابی به توسعه شهری و روستایی گام بردایم.

وی با بیان اینکه روستا به عنوان کانون تولید به شمار می آید، افزود: روستاییان با وجود امکانات اندک با پشتکار، چرخ تولید را به حرکت در می آورند.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم برنامه ریزی علمی و اراده جمعی برای توسعه، گفت: باید با استفاده از راهبردهای درست و کارشناسی از منابع و امکانات به بهترین شکل برای توسعه شهرها و روستاها استفاده کرد.

زارع با اشاره به اقدامات دولت برای فراهم کردن بسترهای مناسب کسب درآمد پایدار، اضافه کرد: موضوع امنیت شغلی دهیاران در حال بررسی است و امیدوارم با پیگیری هایی که در سطح ملی در حال انجام می باشد و نیز همکاری های مجلس شورای اسلامی، این دغدغه نیز مرتفع شود.

وی با تأکید بر لزوم استمرار برگزاری دوره های آموزشی برای دهیاران و ارتقای سرانه آموزش کارکنان دهیاری ها و شهرداری ها، ادامه داد: شوراها نیز با بهره مندی از اطلاعات کافی در حوزه عملکردی، می توانند زمینه های همکاری را تقویت کنند.

استاندار گیلان تصریح کرد: باید تلاش ها برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی با اطلاع رسانی های بهنگام، جلب مشارکت مردم و شوراها و نیز معتمدان محلی در دستور کار باشد.

وی با اشاره به وجود بیش از دو هزار روستا در گیلان، رویکردهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از جمله آسفالت معابر، به روز رسانی و اجرای طرح های هادی روستایی از مواردی است که دهیاری ها باید به جد، آنها را دنبال کنند.

استاندار گیلان همچنین به نقش دهیاری ها و شهرداری ها در ایام شیوع کرونا اشاره و اظهار کرد: پاک سازی و ضدعفونی اماکن عمومی روستایی، مبلمان روستایی و نقاط تجمع در روستا و اطلاع رسانی ضوابط و راهنمایی های بهداشتی و امور سلامت به ساکنان روستاها، از جمله اقدامات خوبی ست که با مشارکت دهیاری ها و شهرداری ها انجام شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان